A köznevelési törvény javaslatához benyújtott módosító indítványával kapcsolatban - amely csaknem ötven ponton változtatna az előterjesztésen - kifejtette: problémásnak tartaná az úgynevezett felzárkóztató osztályok létrehozását, szerinte ugyanis a hátrányos helyzetű, külön foglalkozást igénylő gyermekek számára az óvoda és az iskola között kellene megteremteni az "átmenetet".
A legfontosabb célnak azt nevezte, hogy a törvény lehetővé tegye a felzárkózást. "Akkor tudom tiszta lelkiismerettel megszavazni, hogy ha ennek a követelménynek megfelel" - mondta, hozzátéve, hogy szerinte a köznevelési törvény a legfontosabb jogszabály, amelyet az Országgyűlés idén elfogad, az ugyanis harminc évre meghatározza az ország sorsát.
A kis létszámú fejlesztő iskolai osztály beindítása már önmagában az iskolai szegregációt determinálná - így indokolta a parlamenti honlapra múlt hét csütörtökön felkerült indítványcsomagjában a frakcióvezető, hogy miért javasolja azt: ne kis létszámú fejlesztőpedagógiai osztályban, hanem óvodai fejlesztőcsoportban foglalkozzanak a nem iskolaérett gyermekekkel.
A gazdasági növekedéshez szükség van bizonyos védőgaranciákra
A Nemzetközi Valutaalappal (IMF) tervezett együttműködésről Lázár János a köztelevízióban azt mondta: "azok az országok, amelyek bekapcsolják a biztonsági övet, és netán baleseti biztosításban gondolkodnak, azok felelősen gondolkodnak a polgáraik sorsát illetően. Ebben szerintem semmi különleges, extra nincs".
A gazdasági növekedéshez szükség van bizonyos védőgaranciákra, amelyeket mások mellett az IMF is képes garantálni - fűzte hozzá, megjegyezve, ez nem azt jelenti, hogy másokkal ne kellene tárgyalni. Közölte: frakciótársával, Rogán Antallal együtt ő is megbeszélést folytatott a Magyarországon tartózkodó IMF-delegációval, amelyen téma volt egyebek mellett a gazdasági növekedés és az ország átalakítása.
Az Országgyűlés honlapján elérhető lesz, hogy a képviselő mikor, hol és mennyit tankolt
Az országgyűlési képviselők választásáról szóló törvényjavaslattal kapcsolatban a frakcióvezető badarságnak nevezte azt a bírálatot, amely szerint a Fidesz saját magára írta a törvényt. Nem az a kérdés, ki nyeri a választást, hanem az, hogy aki nyer, képes legyen világos felhatalmazással kormányt alakítani - fogalmazott.
Azzal kapcsolatban, amit korábban jelzett, vagyis hogy alkotmányossági aggályokat vethet fel, hogy a határon túli magyaroknak csak egy szavazatuk lenne, mivel csak listára voksolhatnának, Lázár János azt mondta: az alkotmányosság és a realitás kérdése merül fel, mert lehet, hogy ez valóban felvet alkotmányossági kérdéseket, de abban biztos, hogy a magyar társadalom ma ennél többet nem tud elfogadni.
A Fidesz frakcióvezetője az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában is beszélt szerda reggel a választási törvényről, és közölte: ha javaslat érkezik, készek megtárgyalni az induláshoz szükséges ajánlószelvények tervezett számának (1.500) a csökkentését. A parlamenti képviselők javadalmazásának átalakuló rendszerével kapcsolatban megjegyezte egyebek mellett azt, hogy a tervek szerint az Országgyűlés honlapján elérhető lesz, hogy a képviselő mikor, hol és mennyit tankolt az üzemanyagkártyájával.