fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Magyar-svéd síkesztyűgyárat avattak Rakamazon
2011. november 25., 13:03
Magyar-svéd érdekeltségű síkesztyűgyárat avattak Rakamazon pénteken; a létesítményt Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára adta át.

Az üzemet működtető céget, a Hestra Hungary Kft.-t, a svédországi Hestra Handsken AG és a magyarországi Union Trade Kft. alapította májusban, 140 millió forint tőkével.  A társaság több, mint 100 millió forintért egy volt cipőipari telephelyet vásárolt a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kisvárosban, s annak komplett felújítása és átalakítása után 51 dolgozóval kezdi meg a termelést, évi 100 ezer síkesztyű készítését.      

A gyáravatón a magyar-svéd közös vállalkozás tulajdonosai, Lászlóffy István és Svante Magnusson közölte: a rakamazi üzemet 2012-ben tovább fejlesztik, mintegy 150-160 millió forint befektetéssel. A géppark bővítésével 130-150 dolgozóra növelik a foglalkoztatottak számát, s évi 300 ezer pár síkesztyű készül majd a gyárban. Az újabb beruházás költségeihez munkahelyteremtő támogatást szeretnének igénybe venni.    

Czomba Sándor államtitkár a tervre reagálva az MTI munkatársának elmondta: az államtitkárság természetesen jövőre is ír ki pályázatot munkahelyteremtő támogatásra, s az olyan térségek, mint a halmozottan hátrányos helyzetű Szabolcs, elsőbbséget élveznek majd a fejlesztési források odaítélésénél. Hozzátette: az idén az államtitkárságnak 5 milliárd forint állt rendelkezésre munkahelyteremtő támogatásokra. Ebből az összegből háromezer új munkahely létrehozásához és ötezer régi álláshely megtartásához járultak hozzá.      

A svéd Hestra családi vállalkozásként működő cég az idén ünnepli fennállásának 75. évfordulóját. Magyarországi gyárát, amely a harmadik termelő üzeme, üzleti kapcsolatai révén hozta létre társtulajdonban, számítva a magyar kesztyűgyártási hagyományokra.    

A partner cége, a Magyarországon több üzemet működtető Union Trade Kft. húsz éve foglalkozik kesztyűbőr értékesítéssel és kesztyűk gyártásával.    

Az alapítók a gyáravatáson megerősítették: a rakamazi helyszínt a térség országgyűlési képviselőjének, Karakó László (Fidesz-KDNP) kezdeményezése alapján jelölték ki. Korábban gávavencsellői telephely vásárlásáról volt szó, de a település 2010-ben megválasztott új önkormányzati vezetői nem voltak partnerek a gyár kialakításában.

(MTI-fidesz.hu)