Bárki bármit szóvá tehet. Ez egy uniós tagország esetén különösen igaz az Európai Bizottság elnökére. A kérdés az, hogy milyen tartalmi kifogásai voltak. Az Európai Központi Banknak 15 észrevétele volt, a jegybanktörvénynek az Országgyűlés által elfogadott végső változata ennek megfelelően tizenhárom ponton módosult - fogalmazott Gulyás Gergely a nol.hu-nak adott interjújában.
A képviselő többek közt szólt arról is, hogy az új alelnök és monetáris tanács tag kinevezésével a jegybank élére a törvényhozó célja a folyamatosság biztosítása. A fideszes politikus úgy vélekedik, hogy a rendszerváltás és az EU-csatlakozás óta nem először kerül sor a monetáris tanács-tagok számának emelésére.
A beszélgetés során kérdésre reagálva kitért arra is, hogy a valutaalap és Magyarország is abban érdekelt, hogy minél jobb tárgyalási pozícióból kezdődhessenek a hivatalos egyeztetések. Azt pedig tekintsük magyar belpolitikai sajátosságnak, hogy a baloldali ellenzék pártjainak a szívéhez közelebb áll a valutaalap, mint a magyar kormány. Az amerikai kritikákban valószínűleg az egyházügyi törvény játszik jelentős szerepet, mert a közjogi felvetéseik nagy többsége az amerikai alkotmányos berendezkedésből kiindulva is megnyugtatóan megválaszolható - hangsúlyozta.
A teljes interjút ide kattintva olvashatja.