A kereset rámutat: személyiségi jogi jogsértést valósított meg nyilatkozatában a szocialista honatya azzal is, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének elnökét pénzmosási ügyekkel kapcsolatos mulasztásokkal hozta összefüggésbe, a sérelmére elkövetett súlyos testi sértést előre megrendezett esetnek tüntette fel, továbbá a Rákosi-korszakról szóló A tanú című film Bástya elvtársához hasonlította.
A jogsértés megállapításán túl nyilvános elégtételadást és a korábbi 6 millió forintról 3 millióra leszállított kártérítést is követel a PSZÁF elnöke a perben.
Ugyanakkor Szász Károly jogi képviselője a keddi tárgyaláson jelezte azt is, hogy ügyfele eláll a pertől, ha Török Zsolt nyilvánosan bocsánatot kér.
A felperes ügyvédje rámutatott: a szocialista képviselő azt a hamis látszatot keltette, mintha Szász Károly nyilvánvalóan bűncselekményt követett volna el, börtönben a helye és csak az a kérdés, hogy hány évet érdemel.
Török Zsolt ügyvédje a tárgyaláson azt hangsúlyozta, hogy a keresetben idézett mondatok szövegösszefüggésükből kiragadott részleteknek tekinthetők, s ha bizonyos pontokon valóban túlzó, felfokozott értékítéletet fogalmazott is meg Török Zsolt, a közszereplőknek tűrniük kell a hétköznapinál sokkal súlyosabb bírálatokat is a nyilvános vitákban.
Az alperes jogi képviselője szerint a kifogásolt nyilatkozat a véleményszabadság határain belül maradt (sic! - fidesz.hu). Török Zsolt ügyvédje elmondta, ügyfele rövidesen nyilatkozik arról, hogy kíván-e élni a felajánlott bocsánatkérés lehetőségével. Ugyanakkor az ügyvéd indítványozta azt is, hogy a következő tárgyaláson személyesen hallgassa meg a bíróság Török Zsoltot.
MTI - fidesz.hu