Németh Szilárd a kötettel kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy választási ígéreteik közt az elszámoltatás nagyon hangsúlyos elem volt, és a Vörös Csepel az elszámoltatás részének tekinthető. Mint azt a polgármester elmondta: a politikai elszámoltatás megtörtént a 2010-es választásokon. A könyv pedig az erkölcsi elszámoltatás része; azaz a kiadvány sorra veszi, hogy milyen lépések vezettek a jelenlegi helyzet kialakulásához. Mint azt Németh kifejtette: több mint negyven ügyben vizsgálódtak, és ezek egy része már az ügyészségen van, ez pedig már a büntetőjogi elszámoltatás területe.
Arra a kérdésre, hogy milyen visszásságok és miért éppen azok kerültek be a könyvbe, a fideszes politikus úgy reagált: „nem kellett nagyon válogatnunk, mert dőltek ránk az ügyek”. A mai napig lehet találni olyan eseteket, amelyek bekerülhettek volna a kiadványba, ezért tervbe van véve a könyv második részének a megjelentetése – tette hozzá.
Németh Szilárd kiemelte, hogy nagyon ügyeltek arra a kötet megírásakor, hogy minden állítás hiteles legyen és alátámasztható legyen. „Mi nem pártpolitikát, hanem Csepel-politikát csinálunk. Az értékeket meg akarjuk őrizni, az embereket be akarjuk vonni a döntésekbe” – hangsúlyozta Németh.
„Lehetetlen, hogy az emberek megkérdezése nélkül kilenc emeletes szállodát álmodjunk a Kis-Duna partra” – utalt a polgármester egy, az előző vezetés politikáját jól jellemző ügyre. Hozzátette: "ezekbe lehet belebukni; az emberek nem akarták, de az elvtársak mégis úgy döntöttek, hogy áterőszakolják”.
Németh Szilárd úgy vélekedett, hogy a szocialisták elhitték magukról, hogy bármit megtehetnek, és ez vezetett bukásukhoz. A Vörös Csepel című könyvvel minden politikusnak azt üzenjük, hogy ezeket a dolgokat nem lehet megtenni büntetlenül, mindenkinek el kell számolni azzal, amit tesz – szögezte le a polgármester.