Takács Károly tájékoztatása szerint az előzetesen ötmilliárd forintra becsült beruházást az MVM végzi el, mivel 2020-ig hosszú távú hőértékesítési szerződése van az önkormányzattal. A készülő tanulmánytervekben három helyszínt vizsgálnak meg, ebből kettő a város ipari parkjában található és zöldmezős beruházásként kellene megvalósítani. A harmadik változatban az erőmű telephelyén belül épülnének új, forró vizes kazánok.
A polgármester elmondta, hogy az önkormányzat ezt a megoldást támogatná, mert a meglévő erőművi infrastruktúra kihasználásával a költségek csökkennének és ez a 4.000 oroszlányi lakás távhő áraira is hatással lenne.
A jelenlegi telephelyen magvalósuló beruházás esetén az önkormányzat másfél milliárd forint ráfordításával korszerűsítené az erőmű és a város közötti öt és fél kilométeres távvezetéket, mely elavult és közel 17 százalékos hőveszteséggel üzemel - közölte.
Az új kazánok megújuló energiaforrásokat használnának fel. Építeni lehetne a Vértesi Erőmű jelenlegi beszállítóira, hiszen az erőműben a szén mellett most is évi 400.000 tonna faaprítékot, illetve szalmát tüzelnek el - mondta el a polgármester.