FIDESZ.HU > Hírek > Európai Unió Nyomtatás
Ablak bezárása
Bagó: A pénzvilág ötödik hatalmi ágként kezd viselkedni
Az első Orbán-kormány 2002-ben úgy adta át Magyarországot a szocialista-liberális vezetésnek, hogy az Európai Unióhoz újonnan csatlakozni kívánó országok között éllovas volt, teljesítményére irigykedve néztek a volt kelet-európai országok - jelentette ki Bagó Zoltán néppárti EP-képviselő a Demokratának adott interjújában.
Létrehozva: 2012. január 31., 16:31 | Utoljára frissítve: 2012. február 1., 10:38

"Utálom az összeesküvéselméleteket, de lassan már nekem is az az érzésem, hogy valami általam sem ismert bennfentes csoport a hivatalos intézmények feje felett dönt a legfontosabb kérdésekben. Erre gondolok a lopakodó föderalizmus kifejezéssel. A pénzvilág ötödik hatalmi ágként kezd viselkedni" - vélekedett Bagó Zoltán néppárti képviselő.

Az EP-képviselő kitért arra is, hogy az első Orbán-kormány 2002-ben úgy adta át Magyarországot a szocialista-liberális vezetésnek, hogy az Európai Unióhoz újonnan csatlakozni kívánó országok között éllovas volt, teljesítményére irigykedve néztek a volt kelet-európai országok. Magyarország GDP-hez viszonyított államadóssága 2002-ben 53 százalék volt és csökkenő tendenciát mutatott; a költségvetési hiány stabil, kiszámítható pályán, a gazdasági növekedés 4-5 százalékos sávban mozgott, a munkanélküliség pedig 6 százalék alá csökkent.

Ezzel szemben mit hagytak a szocialisták maguk után 2010-ben? - tette fel a kérdést. Mint mondta: a GDP több mint 80 százalékára rugó, súlyosan eladósított országot, romokban heverő gazdaságot, széteső közigazgatást, kivéreztetett állami ellátórendszereket, súlyos devizaadósságot görgető lakosságot, 11 százalék fölötti munkanélküliséget, átláthatatlan költségvetési viszonyokat. Regnálásuk nyolc éve alatt pedig a környező országok Magyarországot nemcsak megelőzték, de számos mutatóban többszörösen lekörözték.

A második Orbán-kormány másfél éve rendíthetetlenül dolgozik a szocialisták által hátrahagyott romok eltakarításán, az államadósság csökkentésén, a költségvetési hiány leszorításán, a vállalkozások és a devizában eladósodott családok terheinek könnyítésén, a gazdasági növekedés serkentésén - mutatott rá. Ezzel összefüggésben emlékeztetett: a szocialista kormányok miatt azonban az Európai Bizottság már 2004-ben túlzottdeficit-eljárást indított Magyarország ellen.

A szocialisták hat éven keresztül képtelenek voltak az ország költségvetési hiányát csökkenő pályára állítani. Magyarországot eladósodott, kiszolgáltatott, a világgazdasági viharoknak ellenállni képtelen országgá tették. És ekkor jött az össztűz Brüsszelből Magyarországra. Az, hogy ennyire egyszerre jelentkeztek a támadások, nem véletlen. A bankadó és a multiadó után véletlenek nincsenek" - fogalmazott Bagó Zoltán.