Ezzel összefüggésben megjegyezte: a biztos asszonnyal nem négyszemközti tárgyalást folytatott a LIBE bizottság meghallgatása előtt. Hozzátette: Neelie Kroese – állításával ellentétben – azt kérte, hogy a meghallgatás során tegyem kristálytisztává, hogy az ET-nek elküldjük a módosító javaslatot és figyelembe fogjuk venni véleményét.
Nyilvánvalóan a szocialista és liberális EP-képviselők támogatását akarta megnyerni Kroese azzal, hogy megpróbált beleszorítani abba a szituációba, „- mint egy biankó csekket aláírva - én ott tegyek ígéretet arra, hogy bármit is javasol az ET, azt elfogadom” – húzta alá Navracsics Tibor. Hozzátette: felhívta a grémium figyelmét arra, hogy ő természetesen csak az esküje keretein belül ígérheti ezt meg. Azaz amennyiben az ET nem kér tőlem olyat, ami az alkotmány és a hazai jogszabályok sérelmével jár, úgy megvizsgálják és beépítik javaslatait a módosító indítványba.
Szokatlan dolog volt az, hogy a biztos asszony kérdezett, ugyanis általában az ilyen meghallgatásokon jellemzően a résztvevő Európai Parlamenti képviselők szoktak faggatózni, és nem pedig a bizottság tagjai – fogalmazott a miniszterelnök-helyettes. Ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy sokak számára nyilvánvalóvá vált ezzel: a biztos asszony és az eljárás nem korrekt. Ezzel összefüggésben kiemelte: mi korrekt párbeszédre törekszünk a bizottsággal.
Látszólag teljesen fölösleges volt a meghallgatás, hiszen aki figyelte a vitát, rögtön láthatta, hogy pártpolitikai vonalak mentén tört szét az eszmecsere – jelentette ki. „Azonban nekünk az a dolgunk, hogy ezeken a vitákon jelen legyünk; próbáljuk rászorítani a képviselőket és a bizottság tagjait, hogy politikai hullahopp mutatványok helyett a tárgyszerű, konkrét vitában vegyenek részt” – hangsúlyozta Navracsics Tibor.
Cikk: | "Magyarországon működik a fékek és ellensúlyok rendszere" + videó |
Cikk: | "A kormány elkötelezett az együttműködés mellett" + videó |