FIDESZ.HU > Hírek |
Nyomtatás Ablak bezárása |
"A frakció egységesen áll a miniszterelnök mögött"
|
|
A magyar gazdaság alapjai lényegesen erősebbek, mint másfél-két éve voltak – jelentette ki Gulyás Gergely a tv2 Mokka című műsorában hétfőn. A fideszes országgyűlési képviselő emellett leszögezte azt is: téves, rosszul értelmezett információk szivárogtak ki az egri kihelyezett frakcióülésről. |
|
Létrehozva: 2012. február 13., 11:31 |
Az egri frakcióülés nem sajtónyilvános esemény volt, ezért a sajtó abból dolgozott, amit a kiszivárogtatóktól kapott, és ez egy rossz összefoglalása volt annak, amit a miniszterelnök mondott – jelentette ki Gulyás Gergely, hozzátéve: az ülésen nem volt szó puccskísérletről, csupán egy aktuálpolitikai helyzetelemzésről. Ennek része volt az is, hogy januárban valóban volt egy eléggé összehangoltnak tűnő pénzügyi és politikai támadássorozat a kormány ellen – szögezte le.
Mint mondta, Orbán Viktor a frakcióülésen emlékeztetett arra, hogy a kormány az elmúlt másfél évben komoly üzleti érdekeket sértett akkor, amikor jelentős adókat vetett ki multinacionális cégekre, bankokra. Ennek gazdasági nyomásgyakorlás az ára – jelentette ki a képviselő. Hangsúlyozta, hogy ezt „sem személyekre, sem egyes cégekre nem vezette le a miniszterelnök”. Ez egy sajátos interpretációja volt a szivárogtatónak, ami a sajtóban is megjelent, de az nem egyezik az ott elhangzottakkal – emelte ki.
A Fidesz-frakció teljesen egységesen áll a miniszterelnök mögött; a magyarországi demokráciát ért csapást jelentene, ha egy szabad választásokon ilyen jelentős felhatalmazást kapott kormány feje külföldi nyomásra kellene, hogy távozzon – reagált Gulyás Gergely az ezzel kapcsolatos felvetésre. Felhívta a figyelmet arra, hogy a magyar gazdaság alapjai „lényegesen erősebbek, mint másfél-két éve voltak, úgyhogy ez sem tenné ezt indokolttá”.
Szólt arról is, hogy az elmúlt másfél évben volt egy változtatási kényszer; biztosan lehet sok apró hibát találni, de az a fontos, hogy a kormány nyitott arra, hogy akár az általa meghozott törvényeket is módosítsa, de nem kardinális kérdésekről van szó – hangsúlyozta a politikus.
A fideszes képviselő beszélt arról is, hogy a pártfinanszírozásról és a választási eljárásról szóló törvény kapcsán ötpárti egyeztetést kezdeményeztek.