FIDESZ.HU > Vélemények > Interjú Nyomtatás
Ablak bezárása
Politikai szándék hazánk letaglózása
Az európai parlamenti erőviszonyok ismeretében nem lehet kérdéses a mai szavazás eredménye – mondta a Magyar Hírlapnak Strasbourgban Áder János. Szerinte a szocialisták, a kommunisták, a zöldek és a liberálisok támogatják a hazánkat megbélyegző újabb határozatot. A Fidesz EP-képviselője szerint fontos hangsúlyozni, hogy annak nem lesz jogi relevanciája. Az viszont más kérdés, hogy az említett négy párt itt nem állna meg – magyarázta Áder. Gyürk András közben levélben kérte Mesterházy Attilát, hogy „szólítsa fel Göncz Kingát és Tabajdi Csabát, ne támogassák a hetedik cikkelyről rendelkező határozatot”. A két MSZP-képviselő ígérete ellenére aláírta azt a határozattervezetet, amely akár a magyar uniós szavazati jog felfüggesztéséhez is vezethet.
Létrehozva: 2012. február 16., 09:39

– Ma délután az Európai Parlament várhatóan megszavazza a Magyarországot elítélő határozattervezetet. Ön szerint kedvező eredményre is vannak kilátásaink?

– A jelenlegi parlamenti erőviszonyok ismeretében a szavazás eredménye nem lehet kérdéses. A szocialisták, a kommunisták, a zöldek és a liberálisok, akik együtt többen vannak a néppártiaknál, egy emberként támogatják, hogy újabb Magyarországot megbélyegző határozat szülessen.

– Ma estétől kezdve minden magyarnak nyakát behúzva illik közlekednie a világban, vagy pedig továbbra is emelt fővel szabad járkálnunk, akár még az uniós intézményekben is?

– Senkinek sem javasolnám, hogy húzza össze magát, mi sem ezt fogjuk tenni sem Strasbourgban, sem Brüsszelben. A határozatra politikai hátsó szándékból megszülető dokumentumként tekintünk majd, és igen fontos hangsúlyozni, hogy nem lesz jogi relevanciája. Ugyanúgy, mint ahogy a tavalyi – szintén Magyarországot elítélő – politikai határozatnak sem volt jogi következménye. Az viszont más kérdés, hogy az említett négy párt és azok képviselői nem akarnak itt megállni. Az uniós alapszerződés szerinti hetedik cikkely alkalmazásával fel akarják függeszteni Magyarország tagsági jogait is. Ennek következtében azonban Magyarország uniós forrásoktól, súlyos ezermilliárdoktól esne el.

A teljes interjút a Magyar Hírlap csütörtöki számában olvashatja.