FIDESZ.HU > Hírek |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Szócska: Egy forintot se adjanak ki feleslegesen a kórházak
|
|
Az egészségügyért felelős államtitkár szerint nem lesznek kórházbezárások, ugyanakkor egyes intézmények funkciója átalakul, és a betegek jobban járnak azzal, ha megfelelő munkamegosztással, a nagy kórházak árnyékában működik a betegellátás. |
|
Létrehozva: 2012. március 2., 10:43 | Utoljára frissítve: 2012. március 2., 11:35 |
Véget kell vetni a privatizációnak és erősíteni kell az állami szerepvállalást az egészségügyben - állítja a Fidesz frakcióvezetője. Lázár János szerint az eddigi egészségügyi privatizációkat is felül kell vizsgálni. A frakcióvezető gondolataira az egészségügyért felelős államtitkár az m1 Az Este című műsorában úgy reagált: van néhány kihelyezett működtetésű intézmény, és meg kell vizsgálni, hogy ez a működési forma a közérdekedet szolgálta-e, vagy létezik előnyösebb megoldás is.
Szócska Miklós elmondta: a birtokában vannak azok az elemzések, amelyek az egészségügy teljes piaci világát feltérképezik. Ezekből kiderül, hogy monopólium jellegű megoldások terjedtek el az ágazatban – jelentette ki, majd hozzátette: a cél, hogy egyetlen forintot se adjanak ki feleslegesen az intézmények, minél nagyobb összegeket szeretnének a bérek növelésére fordítani.
Az államtitkár arról is beszélt, hogy Nagy Zoltánt nevezték ki az Országos Idegtudományi Intézet élére. Ez az első jele annak, hogy a budapesti ellátórendszer átszerveződésével rövidesen megjelenik az intézmény pszichiátriai és addiktológiai funkciója is - tette hozzá.
Nem zárnak be kórházakat, de lesznek olyan intézmények, amelyeknek megváltozik a funkciója – folytatta Szócska Miklós. Véleménye szerint a betegek jobban járnak azzal, ha megfelelő munkamegosztással, a nagy kórházak árnyékában működik a betegellátás.
Szócska Miklós szerint az ellátórendszer egyik legnagyobb problémája, hogy a kórházak és kórházi osztályok egy része nem működött megfelelően, illetve nem felelt meg a minimum követelményeknek. Az egyik nagy elvárása az átszervezéseknek az, hogy mindenki tudja, hol juthat hozzá az egyes ellátásokhoz – mondta az államtitkár.
A bérproblémák rendezésével kapcsolatban Szócska Miklós kifejtette: az Európai Unió tagállamai közösen dolgoznak az emberi erőforrás krízis kezelésén. 2020-ra egymillió egészségügyi munkavállaló hiányozhat Európában, ha nem teszik meg a szükséges lépéseket – jelentette ki az államtitkár.
Magyarországon jelenleg az ágazat munkavállalói oldalát tömörítő szervezetekkel tárgyalnak, akik elküldték javaslataikat, ezeket megvizsgálták, és „az utolsó simításoknál tartanak” – fogalmazott Szócska Miklós.