A minősítéshez csaknem ötven mutatónak kell megfelelnie, beleértve ebbe a levegő tisztaságát, az alacsony porszennyezettséget, a gyógyvíz minőségét, a közlekedés helyzetét, de még a meteorológiai viszonyokat is - fűzte hozzá. A gyógyhellyé minősítés előtt módosítani kell a város általános rendezési tervét, ugyanis pontosan meg kell határozni azt a védősávokkal körülvett területet amelyre a minősítést kérik. Sárvár adottságai mindenben megfelelnek a követelményeknek, a gyógyvíz minősített, a fürdőhely természeti környezete pedig rendezett, nincs a közelben szennyező ipari tevékenység és a település gyógyfürdője országosan és nemzetközileg is elismert - sorolta Kondora István.
A polgármester emlékeztetett arra, hogy az egykor zöldmezős beruházásként épült Sárvári Gyógy- és Wellness fürdőben az elmúlt 12 évben összesen 10 milliárd forint értékű folyamatos fejlesztés zajlott, amelyhez 30-40 milliárd forint értékű turisztikai beruházás kapcsolódott vállalkozói tőke felhasználásával. Szállodák, panziók, éttermek és más idegenforgalmi létesítmények épültek.
Amennyiben megkapják a minősítést amely iránt a kérelmet az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) Országos Tisztiorvosi Hivatala (OTH) Gyógyhelyi és Gyógyfürdőügyi Főosztályához kellett benyújtaniuk, Sárvár az ország tizennegyedik gyógyhelye lehet. Legutóbb 1984-ben Gyula szerezte meg ezt a címet. Kondora István szólt arról is, Sárvár számára elsősorban azért fontos a cím elnyerése, hogy a város turisztikai marketingjében hangsúlyozni tudják azt a minőséget, amelynek feltételeit sok éves kitartó munkával sikerült megteremteniük. Ez a törekvésünk egyértelműen egybevág azzal amit jelmondatunkként fogalmaztunk meg: "Ötcsillagos várost építünk" - mondta a város polgármestere.