A képviselő kijelentette: az adatvédelmi hatóság függetlenségének és a bírói tevékenység felső korhatárának kérdése is rendezhető csakúgy, mint ahogy korábban a jegybank ügyében sikerült tisztázni a nézeteltéréseket az Európai Bizottsággal. Mint mondta: ha mégis marad a százötvenmilliárd forint akár ideiglenes megvonása, az finoman szólva is méltánytalan lenne Magyarországgal szemben, hiszen az Orbán-kormány látványosan többet tett a költségvetési hiány csökkentése érdekében, mint Gyurcsányék.
Balla Mihály ezzel összefüggésben emlékeztetett arra is, hogy a szocialista kormányok idején az államadósság óriásira növekedett, az ország gazdasági növekedése lelassult, és nőtt a költségvetési hiány, mégsem zavart senkit ez akkor Brüsszelben.
Az unió által alkalmazott kettős mérce kapcsán pedig úgy fogalmazott: Brüsszelben és Strasbourgban is érezhető volt az elmúlt hetekben, hogy Magyarországot elsősorban nem a tények, hanem pártpolitikai szempontok, a szociáldemokrata és a liberális szervezetek érvei alapján támadták. Hozzátette, hogy tapasztalatai szerint a nyugati „elvtársak” sokszor ellenőrzés nélkül hallgattak a Budapestről érkező véleményekre és azokat sulykolták.
A parlament külügyi bizottságának fideszes elnöke Szlovákiával kapcsolatban megjegyezte: nagy kérdőjel, hogy milyen lesz a Robert Fico vezette új kormány szomszédságpolitikája, és milyen a magyar kisebbség képviselete. Ugyanakkor sajnálatának adott hangot, hogy az MKP nem jutott be a szlovák parlamentbe, ami véleménye szerint nehezíti a magyar kisebbség helyzetét.