Gulyás Gergely fontosnak nevezte, hogy a házelnöknek legyen fegyelmi jogköre, ahogyan Európában mindenhol van. Mint mondta, erre elsősorban azért van szükség, hogy ne kelljen alkalmazni. "Azt reméljük - mondta -, ennek önmagában van akkora visszatartó ereje, hogy a parlamenti munkához méltatlan magatartástól a képviselőket visszatarthatja."
Megemlítette: az elmúlt időszakban volt egy-két olyan eset, amikor felvetődött, nem szerencsés, ha a házelnök ilyenkor eszköztelen. Fizikai erőszakot megvalósító magatartás vagy erre való felhívás esetén a házelnök ki is tilthatja vagy ki is vezettetheti az adott honatyát. Arra a felvetésre, hogy adott esetben ezt akár ki is provokáltathatja egy képviselő, Gulyás Gergely azt mondta: szerintük ezzel szavazatot szerezni nem lehet, így vélhetően a politikának ez nem lesz érdeke.
Annak kapcsán, hogy létrejönne egy Országgyűlési Őrség, a házelnök irányítása alatt álló fegyveres szerv, a képviselő elmondta: ma is fegyveres őrök védik az épületet, egyetlen technikai problémát kell megoldani, jelenleg ugyanis a házelnök a rendőrség kötelékébe tartozó Köztársasági Őrezredet semmilyen formában nem tudja utasítani. Ha bármi történik, a házelnöknek most fel kellene hívnia a miniszterelnököt, és a kormányfő a belügyminiszter útján adhatna utasítást a rendőrségnek. Az európai gyakorlattal egyezik, hogy legyen rendfenntartói joga a házelnöknek a parlamentben – érvelt Gulyás Gergely.
Arra a felvetésre, netán a házszabály módosításával, azt akarják-e megakadályozni, hogy a Demokratikus Koalíció frakciót alakítson, azt válaszolta: azt akarják megakadályozni, hogy olyan pártok, melyek saját erőből nem jutottak be az Országgyűlésbe, frakciót tudjanak alakítani. Hangsúlyozta: ilyen esetben is jelentős jogaik vannak a független képviselőknek. Úgy gondolják, az a helyes, ha parlamenti frakciója annak a pártnak lehet, mely az 5 százalékos küszöböt el tudta érni – szögezte le.