FIDESZ.HU > Hírek > Európai Unió Nyomtatás
Ablak bezárása
"Élet hét" az Európai Parlamentben
Ezen a héten kerül megrendezésre az ún. "Élet hét" az Európai Parlamentben, melynek keretében számos konferencia és meghallgatás zajlik párhuzamosan az élet fogalma köré csoportosulva.  Az életet szeretjük, tiszteljük, s jogi, tudományos és társadalmi eszközökkel egyaránt védenünk kell felgyorsult világunkban, hiszen az élethez való jog a fogantatás pillanatától mindenkit megillető alapvető emberi jog. Ezen gondolatok szellemében tettek hitet a rendezvénysorozatot  szervező európai parlamenti képviselők, köztük Surján László kereszténydemokrata politikus, országokon és pártszövetségeken átívelő összefogással.
Létrehozva: 2012. március 28., 11:27 | Utoljára frissítve: 2012. március 29., 11:44

A hét folyamán számos konferencia, meghallgatás zajlik párhuzamosan, megszólaltatva nemzetközi szakértőket, politikusokat, egyházak és civil szervezetek képviselőit , tehát a szó minden értelmében: élet van az Európai Parlamentben. Életvédelem, őssejt-kutatás, rákkutatás, szexuális és reproduktív jogok a fejlődő országokban - csak néhány téma, mely megvitatásra kerül. A szokásos struccpolitika helyett igenis foglalkozni kell égető kérdésekkel. Vajon elfogadható-e olyan országok anyagi támogatása európai forrásokból, ahol a kényszerabortusz, a nemi szelekción alapuló magzatgyilkosság a hatalom által előírt mindennapos, bevett gyakorlat? Vannak-e válaszok a demográfiai krízisre a nemzeti családpolitikákban? Mi a helyes hozzáállás örökbefogadás, vagy épp az embriókkal való tudományos kísérletezés tekintetében?

Surján László kereszténydemokrata európai parlamenti képviselő, a program egyik szervezője a rendezvény kapcsán elmondta: "Ezeket a témákat napjainkban egy kis csoport próbálja nagy hanggal kisajátítani magának. Csűrik, csavarják a szavakat. A fejlődés, szabadság és egyenlőség fogalmakat felhasználva álszent módon érvelnek, miközben kirekesztőek. Korlátoznák a szabad választás, a szabad véleménynyilvánítás jogát. Eldöntenék ki érdemes, s ki nem arra, hogy életben maradjon. A felelős döntéshozóknak fel kell venni a kesztyűt ebben a harcban. A tudomány fejlődése ugyanis megköveteli az értékalapú gondolkodást és az emberséges, felelős politikát".