A miniszterelnök-helyettes a Kossuth Rádióban kitért arra is, hogy a legtöbb magyar választópolgár úgy látja, a külföld alapvető jogokat próbál elvitatni tőle, az Európai Unió mintha már a nemzeti szuverenitás körébe tartozó kérdésekbe is megpróbálna beleszólni, amire a hazai közvélemény érzékenyen reagál.
Navracsics Tibor hangsúlyozta: a brüsszeli kettős mérce valóban létezik, de ez nem nemzeti ellenérzésekből táplálkozik, hanem az előző, szocialista kormányzatok megbízhatatlanságának a következménye. „Magyarország 2004. május elseje óta, amióta belépett az Európai Unióba, egyszer nem volt képes teljesíteni az általa vállalt követelményeket. Tehát itt nem arról van szó, hogy Magyarország az elmúlt nyolc évben egy mintatanulója lett volna az európai integrációnak.” Noha, a szocialista politikusok nyilatkozataiból erre is következtethettünk volna, hiszen minden egyes alkalommal hitet tettek az európai integráció mellett, csak éppen nem teljesítették az uniós tagság kapcsán vállaltakat. Brüsszelben megszokták, hogy a szocialista kormányok nem mondanak igazat, a szavak és a tettek nem esnek egybe– tette hozzá Navracsics Tibor.
A politikus szerint a polgári kormánynak épp ezért be kell bizonyítania, hogy képes következetes és hiteles gazdaságpolitikát folytatni, hogy nem azonos az előző kormányokkal. „Tehát mi komolyan gondoljuk az uniós kötelezettségeinket, amelyeket vállaltunk.” A miniszterelnök-helyettes szerint a probléma azokból a számonkérésekből adódik, amelyek az ország által nem vállalt kötelezettségekre vonatkoznak, amelyek sem az uniós szerződésből, sem Magyarország európai uniós tagságából nem következnek.
Cikk: | Navracsics: Az innováció stratégiai alappillér |
Cikk: | "Több mint száz éve létező gyakorlatot kritizálnak" |
Cikk: | Navracsics: A kabinet várja a testület válaszát |