Bús Balázs emlékeztetett: a III. kerület 2007-től indította el azt a programot, hogy minden olyan iskola környékén - ahol problémásak a közlekedési viszonyok - legyen rendőr, közterület-felügyelő vagy polgárőr. Erre az intézkedéssorozatra ezután a rendőrség még egy országos kampánnyal is ráerősített. Ezt később a kerület kiegészítette azzal, hogy az iskolák közelében a zebrákat láthatóbb, piros-fehérre cserélték, illetve volt, ahol led-es lámpákkal is ellátták őket. A mostani kampány egy következő állomás. A polgármester arról is beszélt, hogy külföldön több jó példát lehet látni arra, hogy gyerekek együtt, láthatósági mellényben közlekednek. Annak érdekében, hogy a gyerekeink minél biztonságosabban közlekedhessenek, szükséges, hogy láthatósági mellénnyel ellássuk őket, ezért hozta a képviselő-testület azt a döntést, hogy ezeket az iskoláknak, óvodáknak biztosítja. Ha csak eggyel kevesebb baleset történik, én azt gondolom, akkor már megérte – fogalmazott Bús Balázs.
Szűcs János elmondta, szeptembertől január végéig a Biztonságos iskola elnevezésű projekt keretében négy iskola környékén a Polgárőrség felügyeli a gyerekek biztonságos közlekedését. A kerületi polgárőr egyesület vezetője a naponta tapasztalt veszélyekről is beszélt. Felhívta a figyelmet arra, hogy a legveszélyeztetettebbek az általános iskolák alsó tagozatos tanulói, akik életkori sajátosságaik miatt nem látják megfelelően a gépkocsikat, illetve nem látszanak ki az autók mögül. Ezért is támogatásra méltó a Véd-elem a mellényem! kampány – fűzte hozzá Szűcs János.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs igazgatója a sajtótájékoztatón személyes tapasztalatairól beszélt. Elmondta, mielőtt szóvivő lett volna, több mint húsz évig budapesti eset-rohamkocsikban dolgozott, és jól emlékszik arra a tehetetlen dühre, amit akkor érzett, amikor a baleset helyszínére érkezve súlyosan sérült gyereket talált. Mindig az jutott eszembe, hogy ezeket az eseteket kivétel nélkül meg lehetett volna előzni – fűzte hozzá. A szóvivő szerint a megelőzés kiváló módszere a láthatósági mellény.
Szandi háromgyermekes édesanyaként személyes véleményét fogalmazta meg. Az énekesnő nagyon jó ötletnek tartja a láthatósági mellényt, és biztos abban, hogy nagyon sok baleset kerülhető majd el.
Kurilla Györgyi, a Csillaghegyi Általános Iskola igazgatója arról beszélt, hogy az intézmény kapuja nagyon forgalmas utcára nyílik, ezért még nagyobb figyelmet fordítanak a gyermekek nevelésekor az utcai balesetek megelőzésére, a veszélyhelyzetek csökkentésére, elkerülésére. Az igazgató szerint a láthatósági mellények még biztonságosabbá teszik a kisgyermekek mindennapi életét. A gyerekek örömmel veszik át a mellényeket, mi pedig törekszünk arra, hogy viseljék azt – jelentette ki Kurilla Györgyi.
A sajtótájékoztatón elhangzott: mind területileg, mind közúti forgalmát tekintve Óbuda-Békásmegyer az egyik legnagyobb a fővárosi kerületek között. Bár a sárga mellény használata nem újdonság, mégis nagyon ritkán látjuk, hogy így védenék a gyerekeket a tanítási idő alatt. A külföldön régóta bevált módszert a III. kerület elsőként vezeti be Budapesten. A mellények hátoldalán Óbuda logója, az óvoda, iskola neve, mellrészén pedig a városrész címere szerepel.
A sajtótájékoztató végén a Csillahegyi Általános iskola 3. b osztályát elkísérték a közeli játszótérre, ezzel szemléltetve a mellényben való közlekedés előnyeit.