FIDESZ.HU > Hírek > Európai Unió Nyomtatás
Ablak bezárása
Újabb szocialista feljelentés Magyarország ellen
Az MSZP európai parlamenti delegációja ismételten, ezúttal az egyházügyi törvény kapcsán  vádolta meg  Magyarországot az Európai Bizottságnál - olvasható a Magyar Néppárti Képviselőcsoport közleményében. Mint írják, ez az akció jól beilleszthető a szocialisták korábbi politikai indíttatású támadásainak és vádaskodásainak sorozatába.
Létrehozva: 2012. április 12., 11:04

A Magyar Néppárti Képviselőcsoport ezúton szeretné emlékeztetni az MSZP-s képviselőket: A Velencei Bizottság részletesen tanulmányozta az új magyar egyházügyi törvényt, a szocialisták által "diszkriminatívnak" nyilvánított rendelkezés ellen azonban nem emelt kifogást. Bár e ténnyel az MSZP EP-képviselői nyilván tisztában vannak, ez nem gátolta meg őket abban, hogy ismételten feljelentsék Magyarországot az Európai Bizottságnál - olvasható a közlményben.
 
A szocialista képviselők azt sérelmezik, hogy az egyházaknak módjuk van arra, hogy az általuk vezetett intézmények jellegének megfelelően keresztény világnézetű embereket alkalmazzanak. Ez azonban összhangban van a vonatkozó uniós jogszabályokkal, mutatott rá a szocialistáknak adott válaszában az Európai Bizottság.  
 
Mint írják, ez az akció jól beilleszthető a szocialisták korábbi politikai indíttatású támadásainak és vádaskodásainak sorozatába. Mint emlékezetes, a szocialista képviselők korábban az Európai Parlamentben terjesztett körlevelekben a Himnusz első sorának Alaptörvénybe emelését a dokumentum kirekesztő jellegének megnyilvánulásaként, a nem keresztény világnézetű polgárok ellen intézett súlyos támadásként mutatták be.
 
Surján László, az Európai Parlament egyházügyi kapcsolataiért felelős alelnöke az eset kapcsán kijelentette: "Sajnálatos, hogy a szocialisták ahelyett, hogy Magyarország valós problémáival foglalkoznának, egyházellenes hangulatot szítanak, az Európai Bizottságot pedig ismételten a kormány ellen próbálják hergelni."
 
Az Európai Bizottság lépése az ügyben automatizmus. A testület hivatalból köteles minden jogszabály uniós joggal való összhangjáról tájékozódni és nyilatkozni, amennyiben azt európai parlamenti képviselők kérik. Sajnálatos, és csak a hazai közvélemény megtévesztésre szolgál, hogy a szocialisták az Európai Bizottságnak ezt a technikai lépését Magyarország újabb megbélyegzésének tüntetik fel - zárul a közlemény.