Dr. Simon István kifejtette : A jelenben a kerékpározás reneszánszát éljük. Nem csak sporteszköz, a kerékpár, de tömegközlekedési-eszközzé is vált, mert aránylag olcsón beszerezhető, gazdaságos, és élvezhető természetközeli élményt ad. Környezetbarát, gyors, modern, sportos, dinamikus közlekedési eszköz és a környezettudatosság jelképe is. A zöld szemlélet megjelenítője. A kerékpárút-hálózat nagyszabású fejlesztése mindezt a szemléletet is támogatja Sopronban – tette hozzá az alpolgármester, hangsúlyozva: Sopron új kerékpárútja több, mint 170 millió forintból valósulhat meg az Új Széchenyi Terv támogatásával, a kormány támogatásával, amihez Sopron városa biztosította a szükséges önrészt, és amelynek megvalósulását a TAEG együttműködése is segíti.
Tényleg fejlődik a város – tette hozzá dr. Fodor Tamás polgármester, a sajtótákékoztatón, amelyen jelen voltak a Bringázz Sopron! Egyesület képviselői is.
Sopron polgármestere hangsúlyozta: az ÚSZT segítségével egy olyan projekt indul meg, amely fontos turisztikai megvalósítás, mert az osztrák kerékpárutakba is csatlakozik, tulajdonképpen megvalósítja az összeköttetést Ausztria és Sopron központja között, azaz a nemzetközi kerékpárút-hálózatba kapcsolódhat be a város.
A munkálatok során elkészül egy, a 84-es számú főközlekedési úttal párhuzamos kerékpárút, amely a Virágvölgy városrészből, a Hubertusztól indul és erdőterületen keresztül éri el a volt határkilépőt. Ez a több, mint 7 kilométer hosszú szakasz a munkálatok befejeztével összekapcsolódik a 2011-ben átadott Hubertusz út – Major köz (Ikva híd utca) - Szent Mihály utca közötti kerékpárúttal.
Az Új Széchenyi Tervben megvalósuló beruházás során jelentős szakaszon önálló kerékpárút épül, egy kisebb szakaszokon pedig gépjárműforgalmat is lebonyolító kisforgalmú közutat, ill. mezőgazdasági-erdészeti utat alakítanak ki. Egyes szakaszokon zúzott köves felületet építenek, tekintettel a NATURA 2000 területre a Nemzeti Park előírásai szerint.
Sopron polgármestere arról is szólt, hogy a kerékpárosok részéről jogos kérelem a kerékpárutak létesítése, aminek egy fontos lépése a projekt, mert egy olyan gerincútvonal lesz, ami tovább fejleszthető. Az út természetvédelmi területen halad át, a helyi lakosság igényeit is kielégíti és a TAEG tevékenységét is segíti.
Dr. Jámbor László, a TARG vezérigazgatója nagy örömmel vette a fejlesztést, ami újabb példája az erdőgazdaság és a városvezetés közötti jó együttműködésnek, ami a Sopron környéki erdők kihasználását, védelmét jelenti. A fejlesztés a város lakosságának életminőségét javítja, mert a környezet megfelelő körülményeket biztosít a kulturált kirándulási lehetőségekhez. Megvalósítása mérföldkő, mert összekötetést biztosít Ausztri aés Magyarország kerékpárútjai között – hangsúlyozta a maga részéről a vezérigazgató.