A város belterületén lakóingatlanok épültek a mozgásveszélyes partfalakra. A Gárdonyi Géza és Deák Ferenc utcák közötti partfalszakaszt stabilizáló fejlesztés fő célja a felszínmozgás megállítása, káros hatásainak felszámolása volt. A beruházás mintegy félmilliárd forint értékű közlekedési, vízelvezetési és lakólétesítmény védelmét tette lehetővé, megteremtette a forgalom biztonságát. A város általa mentesül a korábban rendszeresen jelentkező károk helyreállítási költségeitől is.
Az Új Széchenyi Terv összesen 4,2 milliárd forintos keretösszegű pályázati konstrukcióiból Dunaföldváron, Dunaszekcsőn, Dunaújvárosban, Ercsiben és Rácalmáson indultak vagy indulnak a közeljövőben hasonló projektek a Duna mentén.
Paks hagyományosan sikerrel szerepel az uniós pályázatokon: a város 96 támogatott projektjének összértéke mintegy 5 milliárd forint. A legnagyobb helyi fejlesztések a környezet védelmét szolgálják: az 1,1 milliárdos támogatással épülő térségi hulladékgazdálkodási rendszert a szennyvíztisztító telep mintegy 800 milliós bővítése követi. A partfal-stabilizációs beruházás a város negyedik legnagyobb támogatást elnyert projektje.