FIDESZ.HU > Hírek Nyomtatás
Ablak bezárása
Navracsics: 2012 a konszolidáció éve a magyar közigazgatásban
Navracsics Tibor szerint a magyar közigazgatásban a 2012-es esztendő a konszolidáció és a felkészülés éve lesz, miután 2011-ben lezárták azt a dolgos időszakot, ami a megyei kormányhivatalok és egyben a kormányablakok működésének megindításával járt együtt.
Létrehozva: 2012. május 4., 15:16 | Utoljára frissítve: 2012. május 4., 16:42

A miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter erről pénteken Szolnokon, a megyei kormányhivatalnál tett látogatása alkalmából tartott sajtótájékoztatón beszélt. Emlékeztetett arra, hogy 2011 őszén megkezdődött a megyei önkormányzatoktól a megyei fenntartású intézmények átvétele is, és ezzel a kormányhivatalok egy új feladattal gyarapodtak. Ez, az intézmények fenntartásával, átvilágításával, illetve azok további sorsáról való gondoskodással járó teendő, eredetileg nem szerepelt a kormányhivatalok tervezett profiljában - tette hozzá a politikus.
    
Az intézmények átvilágításával és a vagyon felmérésével összefüggő kormányhivatali munkákról azt mondta: úgy kell eljárni, hogy 20 év óta először tiszta képet kapjanak arról, mi tartozik a nemzeti vagyon körébe, és azok milyen értéket képviselnek.
    
Az idei év pedig azért a felkészülésé is, mert készítik elő a járási rendszert, amelynek 2013 január elsejétől működőképesnek kell lennie egy lényegesen kibővült kormányablak hálózattal - húzta alá a Navracsics Tibor. Ennek kapcsán megemlítette azt a tervet, hogy európai uniós források bevonásával egyes, nagy forgalmú vasútállomásokon is kormányablakokat alakítanának ki az állampolgárok ügyintézésének kényelmesebbé tételéért.
    
A közigazgatási és jogi tárca vezetője szólt arról: immár a parlament előtt van a járásokról szóló törvénytervezet, annak részletes vitája most következik, és várhatóan május végén az Országgyűlés elfogadja a legmagasabb szintű jogszabályt.
    
Fontos tudni, hogy a törvénytervezet nem vesz el hatásköröket az önkormányzatoktól, hanem a teherelosztás válik arányossá, és ezzel megszűnik az az állapot, hogy az 1990 óta az önkormányzatok látták el megbízás alapján az állami szolgáltatások nyolcvan százalékát - hangsúlyozta Navracsics Tibor.