Valami nincs rendben a magyar diplomáciával. Medgyessy Pétert 2003 őszén meghívta George Bush amerikai elnök (ha egyáltalán hihetünk Gál J. Zoltán kormányszóvivőnek) egy amerikai látogatásra, majd a meghívó személy maga nem ért rá találkozni vele.
Nem tudjuk, mi baj lehet a magyar diplomáciával. Lehet, hogy rádöbbentek az Amerikai Egyesült Államok vezető politikusai arra a tényre, hogy Medgyessy Péter szalonképtelenné vált, ezért nem fogadták. Nem tudható, mert a sajtó nemigen foglalkozott a témával. Nyilván rádöbbentek a honi sajtó képviselői, hogy erről nem szabad tudniuk a magyaroknak, ezért nemigen verték nagy dobra a hírt.
Pedig lehet, hogy érdekes dolgokat tudhattunk volna meg. Például azt, hogy nem volt kis teljesítmény a magyar diplomácia részéről ez az eset, mikor becsapták Medgyessy Péter orra előtt az ajtót. Nem tudjuk, figyelik-e az Amerikai Egyesült Államokban a honi árokbetemető politikát, avagy annak a Népszabadságban a Medgyessy-bizalmas Gyurcsány Ferenc által közzétett polgárháborús felhívásos változatát. Mindenesetre megelégelhették azt, hogy a szocialisták a hatalomért mindenre képesek.
De lehet, hogy az elvhű államvezetés hiánya, a tömeges szemfényvesztés, az arrogáns kormányszóvivő miatt nem jöhetett létre a találkozó. Talán amiatt, hogy az amerikaiak már látták: a magyar gazdaságot sikerült úgy irányítania a bankárkormánynak, hogy hamarosan Banánköztársasággá válik Medgyessy Péter országlása alatt - ilyenekkel pedig veszélyes foglalkozni.
De lehet, hogy Bush azért nem akart találkozni Medgyessy Péterrel, mert belátták: a szocialisták miniszterelnöke csak ígérget, csak személyes vállalásokat tesz, melyeket nem szeret betartani, és nem akarták az olyan mondatokat hallani, mint "Áj, Pítör Meggyesi"... Meg a gyerekmagasságban elhelyezett vécécsészékről, villanykapcsolókról sem igazán akartak sokat hallani.
Talán attól is tartottak Amerikában, hogy Medgyessy Péter magával viszi Lamperth Mónikát, aki majd ortodox zsidókkal akar állandóan kezet rázni, azt ismételgetvén: "Háj, áj em Mónika Lampert".
Vagy netán attól tartottak, hogy Magyar Bálintot is magával viszi a szocialista kormányfő, s Magyar az ottani számítástechnikai cégekkel létesít üzleti kapcsolatot a Sulinetben való szerepvállalásuk elősegítendő, s tenderetetés előtti vacsorameghívásokra kerül sor.
Apropó, vacsora. Az biztosra vehető: nem azért hiúsult meg a találka, mert az amerikaiaknak nem lett volna egy pár virslijük szelet barna kenyérrel...
fidesz.hu