"Magyarország történelmében, de minden nép történetében tartalma és jelentése van az időnek; egy közösség fennmaradása és boldogulása, az egyén élete és üdvössége szempontjából is" - mondta a bíboros.
Erdő Péter szavai szerint a rendszerváltoztatás ideje, Antall József miniszterelnökségének ideje intenzív és jelentésben gazdag történelmi idő volt Magyarország számára.
"Földi történelmet írtunk akkor és írunk ma is" - mondta. A bíboros elmondta, hogy az átalakulás évei "nemcsak a szabadulás csodálatos érzésével jártak, volt bennük egyfajta csalódás is".
"Mert ezen a világon nincs Paradicsom, sem a nyugati demokráciák, sem más kormányforma nem hozza el a teljes, tökéletes boldogságot a Földre, se nálunk, se más országokban" - fogalmazott.
Erdő Péter visszaemlékezve a rendszerváltoztatás éveire, azt mondta: sokszor olyan ijesztő jelenségekkel is találkoztunk azokban az években, "és találkozunk még azóta is", amire korábban nem is gondoltunk.
Találkozunk mindazzal a békétlenséggel, mindazzal a gyűlölködéssel is, ami az emberi szívekből fakad, vagy "amit mesterségesen próbáltak elhinteni" - sorolta.
"Antall József személye és emléke azért is kedves a számunkra, mert az ő munkásságának idején egy nagy eszmény jelent meg. Igénye a békességnek, igénye a kultúrált emberi magatartásnak, a józan önbecsülésnek, és egymás tiszteletének" - mondta Erdő Péter bíboros.
Az 1993. december 12-én elhunyt miniszterelnökre emlékező szentmisén jelen volt a néhai miniszterelnök felesége, valamint két fia, Mádl Ferenc köztársasági elnök és felesége, Mádl Dalma, Orbán Viktor volt miniszterelnök, Dávid Ibolya, az MDF elnöke, Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, és több MDF-es politikus is.
MTI - fidesz.hu