FIDESZ.HU > Hírek |
Nyomtatás Ablak bezárása |
"A cél, hogy Tóásó Előd minél hamarabb kiszabadulhasson"
|
|
Jó okunk van azt feltételezni – miközben tudjuk, hogy Tóásó Előd ártatlan –, hogy a másik oldalon nincs semmilyen olyan bizonyíték, ami ennek az ellenkezőjét támasztaná alá – jelentette ki Gulyás Gergely az EchoTV Heti mérleg című műsorában. |
|
Létrehozva: 2012. május 20., 11:09 | Utoljára frissítve: 2012. május 21., 09:54 |
Az emberi jogi bizottság már korábban is hozott két olyan határozatot, mely egyértelműen elítélte a Tóásó Előddel szembeni eljárást – jelentette ki Gulyás Gergely, hozzátéve: ötpárti megállapodás volt a kérdésben. Mint mondta, a határozatot elküldték az ENSZ Emberi Jogi Bizottságának, valamint számos emberi jogi szervezetnek és külképviseletnek.
A cél az lenne, hogy Tóásó Előd a lehető leghamarabb kiszabadulhasson – szögezte le a fideszes politikus. Hangsúlyozta, több mint három év után, a bolíviai jogszabályok ellenére „még mindig ott vagyunk, hogy semmilyen kézzelfogható, értékelhető bizonyítékot nem tudtak felmutatni”. Jó okunk van azt feltételezni – miközben tudjuk, hogy Tóásó Előd ártatlan –, hogy a másik oldalon nincs semmilyen olyan bizonyíték, ami ennek az ellenkezőjét támasztaná alá – fűzte hozzá.
Gulyás Gergely szólt arról is, hogy Tóásó Előd a körülményekhez képest jó fizikai és lelkiállapotban van. Egy ablak nélküli, óriási kőerődítményként kell elképzelnünk a börtönt – mondta.
Magyarország támogatása, a nemzetközi emberi jogi szervezetek és az Európai Unió támogatása az a nyomásgyakorlási lehetőség, ami a jelenlegi bolíviai hatalom maradása mellett is eredményes lehet – szögezte le Gulyás Gergely. Ugyanakkor megjegyezte, egy gyors hatalomváltás valószínűleg azt eredményezné, hogy szabadon engednék Tóásó Elődöt.
Mint ismert, a politikus és Vajna Márton, a Köztársasági Elnöki Hivatal korábbi külügyi hivatalvezetője Martonyi János külügyminiszter megbízásából a múlt héten háromnapos látogatást tett La Pazban, hogy a fogva tartott Tóásó Előd ügyéről tájékozódjon. Gulyás Gergely ezzel összefüggésben elmondta, az emberi jogi szervezetek képviselői mellett találkoztak kormányzati és ellenzéki politikusokkal is. A kormányzati részen egyelőre „süketek párbeszéde folyik”, de azt legalább látják, hogy nekünk ez egy fontos ügy, és Magyarország mindent meg fog tenni az állampolgáraiért, bárhol is legyenek – emelte ki. Mint mondta, az ellenzéki szervezetek úgy vélik, koncepciós eljárás zajlik Tóásó Előd ellen.