A képviselők az új Btk. mai részletes vitájában több mint kétszáz módosító javaslatot értékelhetnek. A Ház alkotmányügyi bizottságának hétfő esti ülésén kiderült, a kormány nem támogatja a jogos védelem szabályainak kiterjesztését oly módon, hogy büntetlenséget kapjon, aki az élet kioltására is alkalmas eszköz telepítésével védi magát vagy tulajdonát és a támadó halálát okozza. A vitában várhatóan ismét szóba kerül a halálbüntetés bevezetése, amelyet korábban a Jobbik mellett a fideszes Boldog István is támogathatónak nevezett, noha a kormány azt - az alaptörvényből és nemzetközi szerződésekből eredően - nem tartja lehetségesnek.
Az Országgyűlés szintén ma kezdhet tárgyalni az LMP népszavazásra bocsátott négy kérdéséről azt követően, hogy az ellenzéki párt átlagosan mintegy 135 ezer érvényes aláírást gyűjtött kérdéseihez. A népszavazás elrendeléséről ugyanis így a parlamentnek kell döntenie a későbbiekben. Az LMP arról kérdezné a lakosságot, hogy egyetértenének-e azzal, hogy az alapszabadság kétharmadát a munkáltató a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban legyen köteles kiadni, továbbá, hogy a tankötelezettség továbbra is a tizennyolc éves kor betöltéséig tartson. Rákérdeznének emellett arra is, hogy az álláskeresési járadék folyósításának leghosszabb időtartama 260 nap legyen-e, illetve arra, hogy meg lehessen-e határozni 100 napnál hosszabb próbaidőt előíró munkaviszonyt.
Az ülésnap elején a fenti témák mellett a nemzeti vagyonról, valamint a munka törvénykönyvének átmeneti szabályairól szóló előterjesztés részletes vitáira is sor kerül. Utóbbi kormányzati indítvány hétfői általános vitájában a kormányoldal a gazdaság fellendítésének lehetőségeként beszélt az új szabályokról, míg az ellenzéki képviselők egyebek mellett a jogszabály gyors benyújtásával kapcsolatban fogalmazták meg kritikáikat.