A városrész szeptemberben indította el a modellprogramot, amelyben egyebek mellett egészségügyi ellátást, lakhatást és munkát kaptak azok a jelentkezők, akik a kerületben vesztették el otthonukat.
Kocsis Máté (Fidesz-KDNP), a VIII. kerület polgármestere a LÉLEK-ház első három kiköltözőjét méltatva hangsúlyozta: végigcsinálták a programot, egzisztenciálisan megerősödve saját használatú lakásaikba mehettek, és nem hajléktalanok többé. A kerületvezető úgy vélekedett: a program az elmúlt húsz év ellátásával szemben valóban megteremti a kiutat a hajléktalanságból, emellett viszont kiemelt feladatnak nevezte a hajléktalanság megelőzését. Kifejtette, hogy a programnak csak első eleme az, hogy minél többen visszakaphassák az önálló létet; legalább ilyen hangsúlyos az is, hogy elkezdték felmérni a több mint négyezer önkormányzati bérlakás lakóinak szociális helyzetét, és a rászorulóknak adósságrendezési programot indítottak.
Kocsis Máté arról is beszámolt, hogy LÉLEK programnak még messze van a kifutása, az önkormányzat számításai szerint 150-200 olyan ember van, aki ebben a közösségben veszítette el otthonát, s évek alatt szeretnének mindannyiuknak lehetőséget adni az újrakezdésre. Ismertette azt is, hogy a kerület első ütemben 61 millió forintot költött a programra, majd 150 millió forint hozzájárulást kaptak a szociális államtitkárságtól is, ennek köszönthetően a tervezettnél jóval több elemet tudtak megvalósítani. Hozzátette, hogy modellprogramot időközben két másik kerület, Kőbánya és Ferencváros is elindította.
A rendezvényen Noéh András, a program szakmai felügyeletére felkért Baptista Szeretetszolgálat programigazgatója a kiköltözés jelentőségét méltatta, szavai szerint "három emberről véglegesen lekerült az a stigma, hogy ő hajléktalan", teljes jogú állampolgárok lettek.