FIDESZ.HU > Hírek > Zöld |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Megkezdődött a 13 milliárdos szennyvízberuházás csatornaépítése Nyíregyházán
|
|
Megkezdődött az Európai Unió 80 százalékos támogatásával megvalósuló, 13 milliárd forint értékű szennyvízberuházás csatornaépítése Nyíregyházán; az első ingatlant a szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhely egyik külterületi városrészén, Manda-bokorban pénteken már rá is kötötték az új rendszerre. |
|
Létrehozva: 2012. június 8., 14:33 | Utoljára frissítve: 2012. június 11., 13:53 |
Kovács Ferenc (Fidesz-KDNP), a nyírségi nagyváros polgármestere a helyszínen tartott sajtótájékoztatón elmondta: a projekt nettó költségvetése 13,4 milliárd forint, amelyből a brüsszeli támogatás közel tízmilliárdot tesz ki. A település önkormányzata 600 millió forint önrésszel, az érintett lakók - társulást létrehozva - mintegy 900 millió forinttal járulnak hozzá a költségekhez, kétmilliárdos forrást pedig a szolgáltató, a Nyírségvíz Zrt. biztosít. Kovács Ferenc tájékoztatása szerint a 2008 óta közbeszerzési viták miatt húzódó beruházás csatornaépítését a végül győztes kivitelezők közül elsőként a TriGon Invest Kft. kezdte meg, Nyíregyháza déli városrészében. A cég három kilométer hosszú, úgynevezett gerincvezetéket készített el eddig Manda-bokorban. A kft., amely három helyi céget foglalkoztat alvállalkozóként, a június 18-án kezdődő héten indítja az építkezést a város dél-keleti részén, Nagyszálláson és Nyírjesen is.
A többi nyertes kivitelező, a KE-VÍZ 21 Építőipari Zrt. és a Bonex Építőipari Kft. is hamarosan kezdi az építkezést. A cégeket kötelezték arra, hogy a lakosságot június 15-ig levélben értesítsék arról, utcájukban mikor kezdik meg a munkálatokat. A beruházás révén Nyíregyháza mellett megoldódik a szomszédos Kálmánháza, Kótaj és Nyírpazony szennyvíz-elvezetése és tisztítása is, csak a szabolcsi megyeszékhelyen 22 városrész 215 utcáját érinti. Mintegy 190 kilométer hosszúságú csatornarendszer épül, 98 modern szennyvíz-átemelővel. Ezzel szinte száz százalékos mértékű lesz a szennyvíz-hálózat kiépítettsége a 120 ezer lakosú nagyvárosban, további több mint nyolcezer ingatlan köthetnek rá a vezetékrendszerre. A hálózatfejlesztésen kívül 11 kilométer hosszban az úgynevezett főgyűjtő vezetékeket is átépítik, felújítják. A nyomóvezetékek korszerűsítését ugyancsak elvégzik, több, mint 8 kilométer hosszon. A 2-es számú szennyvíztelep fejlesztésével napi tízezer köbméterre növelik a szennyvíztisztító kapacitást, valamint a szennyvíziszap ártalmatlanítására komposztáló telep is épül. Az építési munkálatok befejezésének határideje 2013 vége.