FIDESZ.HU > Hírek |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Közös munkacsoportot alakít a Fidesz és a német CDU/CSU frakciója
|
|
Német kezdeményezésre új típusú együttműködés kezdődik a Fidesz parlamenti frakciója és a Bundestag - a német törvényhozás alsóháza - konzervatív képviselőcsoportja között - mondta az MTI-nek kedden Berlinben a Fidesz frakcióvezetője. |
|
Létrehozva: 2012. június 12., 17:14 | Utoljára frissítve: 2012. június 13., 14:46 |
Rogán Antal elmondta: a kormánypárti magyar képviselőcsoport és az ugyancsak kormányzó német konzervatív CDU/CSU pártszövetség frakciója közös munkacsoportot alakít. Az alakuló ülést szerdán tartják Berlinben. Tárgyalnak majd egyebek között az Európai Unió (EU) bővítéséről, és a magyar fél "részletes tájékoztatást ad" a kormány utóbbi két évben végzett munkájáról - mondta Rogán.
Az évente legalább kétszer ülésező testület áttekinti a magyar-német kapcsolatok és az uniós integráció aktuális kérdéseit, és egyezteti a felek álláspontját. A testület munkáját a Fidesz frakcióvezetője és Andreas Schockenhoff, a CDU/CSU-frakció helyettes vezetője irányítja. A napirendet közösen állítják össze. A munkacsoport nem állandó összetételű, a tagságot a napirend alapján válogatják össze. Az első ülésen a Fideszt Rogán mellett Gulyás Gergely, Balla Mihály és Koszorús László képviseli.
Rogán elmondta: frakcióvezetőként Berlinbe vezetett az első hivatalos útja, amivel azt kívánta hangsúlyozni, hogy Németország Magyarország legfontosabb gazdasági partnere, a Fidesz számára pedig a CDU/CSU pártszövetség a legfontosabb politikai partner az Európai Néppártban.
A frakcióvezető a kétnapos látogatás első napján megbeszélést folytatott többek között Volker Kauderrel, a CDU/CSU parlamenti frakcióvezetőjével, és Peter Hintzével, a gazdasági minisztérium CDU-s parlamenti államtitkárával. Mint elmondta, a tárgyalásokon kiemelte, hogy a magyar kormány "az elmúlt két esztendőben mindent megtett azért, hogy saját erejéből oldja meg az örökölt gazdasági és költségvetési problémákat", és nem kérte "a német adófizetők támogatását, ellenben végrehajtott számos fontos gazdasági reformot".
Azt is hangsúlyozta, hogy Magyarország "ahogyan az elmúlt fél évben, úgy a jövőben is ügyelni fog arra, hogy a jogalkotásban megjelenítse az EU és a különféle európai intézmények szempontjait", ugyanakkor fenntartja azt a jogot, hogy a vitás kérdésekben az Európai Bírósághoz fordulhasson. Az MTI kérdésére válaszolva elmondta: látogatása első napján a jegybanktörvényről nem esett szó.
Az adórendszerrel kapcsolatban a megbeszéléseken kifejtette: "Magyarországon hoztunk egy politikai döntést arról, hogy az adósságterhek visszafizetésében tehermegosztást alkalmazunk". Ez német cégeket is sújtott. Az intézkedések "célját német partnereink megértették" - közölte. Hozzátette: azt tapasztalta, hogy "német oldalon fontosnak tartják és örülnek annak, hogy párbeszéd van Magyarország és az EU intézményei között".