fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
A CET-épületegyüttes átnevezésén gondolkodik a főváros
2012. július 27., 12:04
Budapest önkormányzata gondolkodik a CET-épületegyüttes átnevezésén, és új funkciókkal is ellátná a Duna-parti épületet - közölte Bagdy Gábor pénzügyekért felelős főpolgármester-helyettes pénteken Budapesten.

A CET épületében tartott sajtótájékoztatón a városvezető azt mondta, azért gondolkodnak a név megváltoztatásán, mert újra akarják gondolni a projektet, és olyan funkciókat akarnak találni az épületnek, amelyek méltók a főváros egyik legszebb Duna-parti telkén álló létesítményhez.
   
A CET a Central European Time (közép-európai idő) rövidítése, de az épület nem Közép-Európáról, hanem Budapestről, a Dunáról és Magyarországról szól, ennek figyelembevételével keresnek új kulturális, gasztronómiai és közösségi tartalmat - tette hozzá Bagdy Gábor.
   
A főpolgármester-helyettes elmondta, az elkövetkezendő egy hónapban műszakilag és kereskedelmileg is átvilágítják az épületet, illetve a projektet, így a jelenlegi építési és egyéb hibákat ki tudják javítani. Erről és a belsőépítészeti helyreállításokról a tervező holland Kas Oosterhuis-szal is egyeztetni fognak - mondta.
   
Arról, hogy mikor nyithat meg az épület az érdeklődők előtt, Bagdy Gábor azt mondta, az egy hónapos átvizsgálás után tudnak konkrét menetrendet készíteni.
   
Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a legelső feladatuk a közterületek átadása lesz, így az épület parkolóit használatba tudják venni az autósok, valamint a területen húzódó kerékpárutat is mihamarabb át szeretnék adni.
   
Bagdy Gábor kérdésre válaszolva elmondta, hogy meg akarnak állapodni a kivitelezőkkel, így azok pénzhez juthatnak, de megállapodásra törekednek a beruházó Porto Investment céggel is.
   
A főpolgármester-helyettes közölte: biztosan kijelenthető, hogy a korábbi szerződés szerinti 32 milliárd forint helyett a városnak mintegy 10 milliárd forintjába kerülhet az épület.
   
Budapest szerdán vette birtokba az épületet, miután a kivitelezők a Fővárosi Ítélőtábla június 19-i ítéletének megfelelően átadták azt a fővárosnak.
   
A Duna-parti Közraktáraknál, Ferencváros területén megépített, mintegy 27 ezer négyzetméteres létesítményt 2010 augusztusában kellett volna befejezni. A CET tavaly tavasszal kezdődött műszaki átadás-átvételi eljárását időközben leállították, a belső beépítéshez nem fogtak hozzá, az épület jelenleg üresen áll.

Budapest megállapodásra törekszik a kivitelezőkkel

Budapest önkormányzata törekszik arra, hogy megállapodásra jusson a fővárosi CET-komplexum kivitelezőivel, és a vállalkozások pénzhez jussanak, ennek érdekében folynak a tárgyalások a WHB Építő Kft.-vel - mondta Bagdy Gábor pénzügyekért felelős főpolgármester-helyettes pénteken az MTI-nek.

Az épület esetleges átnevezésével kapcsolatban azt mondta, a főváros újragondolná a CET funkcióját, és azt Budapest jelképévé akarja tenni; "a hangsúlyok változhatnak", a már aláírt bérleti szerződések érvényben maradnak - mondta Bagdy Gábor, majd hozzátette: eddig a bérleményeknek valamivel kevesebb mint a felét adták ki.
   
A pénzügyi főpolgármester-helyettes pénteken a CET-nél tartott sajtótájékoztatóján számolt be arról, hogy egyhónapos műszaki és kereskedelmi átvilágításon esik át az épület, illetve a projekt, így a jelenlegi építési és egyéb hibákat ki tudják javítani. Erről és a belsőépítészeti helyreállításokról a tervező holland Kas Oosterhuisszal is egyeztetni fognak - mondta.
   
Arról, hogy mikor nyithat meg az épület az érdeklődők előtt, Bagdy Gábor azt mondta, az átvizsgálás után tudnak konkrét menetrendet készíteni.
   
A CET a Central European Time (közép-európai idő) rövidítése, de az épület nem Közép-Európáról, hanem Budapestről, a Dunáról és Magyarországról szól, ennek figyelembevételével keresnének új kulturális, gasztronómiai és közösségi tartalmat - tette hozzá.

(MTI-fidesz.hu)