Új bérlakásokat adott át csütörtökön Újbuda Önkormányzata a kerületi rendőröknek. A kerületi kapitányság és az önkormányzat együttműködésének újabb állomásaként 24 bérlakást biztosítanak a rendőröknek kedvezményesen a Közalkalmazottak Házában. A Bornemissza utcában található épületet az önkormányzat 2000-ben vásárolta meg, a korábbi munkásszálló teljes felújításával összesen 48 lakást alakítanak ki, ezek felét kapják meg a rendőrség dolgozói kedvezményesen. Az első szakaszban tíz új lakást alakítottak ki a felső emeleteken, az év második felében pedig további 14-et adnak majd át – olvasható az önkormányzat közleményében.
A 25-28 négyzetméteres lakások bérlésére a kerületi kapitánynál jelentkezhetnek a dolgozók, az elbírálás során előnyt élveznek a fiatalok, vidékről felköltözők, a tiszthelyettesek, és feltétel, hogy nem lehet saját ingatlantulajdonuk. A bérleti szerződést az önkormányzattal kell megkötniük.
Újbuda Önkormányzata mindent elkövet annak érdekében, hogy lehetőségeihez mérten anyagilag is támogassa a kerületi kapitányság működését – hangsúlyozta az átadó ünnepségen dr. Hoffmann Tamás Újbuda polgármestere. Az önkormányzat 2012 áprilisában egy megkülönböztető jelzéssel ellátott szolgálati gépjárművet és egy civil gépkocsit adományozott a gyorsabb és hatékonyabb rendőri munka segítéséhez.
A polgármester kiemelte: most is igyekeztek vonzó feltételeket kialakítani a kerületi rendőrök számára. A lakások 50 ezer forintos bérleti díjából 15 ezer forintot az önkormányzat fedez. A rendőrségnél további lakbér-támogatást vehetnek igénybe a dolgozók – ennek mértéke függ besorolásuktól, fizetésüktől is. A maradék 35 ezer forintból a támogatással együtt kevesebb, mint 15 ezer forintot kell majd kifizetniük a rendőröknek, akik számára további kedvezményt jelent, hogy a rezsit is átalány-díjas rendszerben kell fizetniük, és ez sem éri majd el a 15 ezer forintot.
Simicskó István, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára, a kerület országgyűlési képviselője szerint „fontos, hogy ezek az ingatlanok itt helyezkednek el a 11. kerületben. Azzal, hogy a testület tagjai egyben a kerület lakói is, kettős haszon könyvelhető el: javítja ez egyrészt a közösség, vagyis a kerület kapcsolatát a rendőrökkel, jobban megismerhetik a civilek az egyenruhások magánemberi oldalát, ami erősíti a megbecsülést, a megértést. (…) Másrészt azért is áldásos ennek a közelségnek a hatása, mert így a rendőrökhöz is közelebb kerül a kerület, a lakóival együtt.