Hölvényi György egyházügyekért felelős államtitkár az MTI-nek nyilatkozva a szolidaritás fontosságát hangsúlyozta. Mint mondta, a krízis lehetőség is, hogy az emberek újragondolják, ezen az úton nem lehet továbbmenni. Kiemelte: Magyarországnak igen nehéz helyzetben kell szociális kérdéseket kezelnie.
Az egyházügyi államtitkár az általános európai gazdasági válságra utalva kifejtette: a jelentősebb bevételekkel bíró államoknak is át kell alakítaniuk a szociális és képzési rendszereiket. Ez részben gazdasági, részben demográfiai kérdés. Megjegyezte: mintha Európában nem szeretnének foglalkozni a demográfiai kérdésekkel. Felhívta a figyelmet arra, hogy rendkívül súlyos következményei lesznek, ha a demográfiai helyzet nem változik. Ez különös súllyal esik latba a nyugdíjrendszer szempontjából - mutatott rá.
Hölvényi György utalt arra, hogy Magyarországon a kormány szeretné minél szélesebb körben bevonni az egyházakat az oktatási és a szociális ellátásba. Az egyházaknak van egy olyan közösségi kultúrájuk, amely ehhez a munkához kell - közölte, hangsúlyozva: most kezdődtek meg az egyeztetések azokról a kérdésekről, amelyek alapján ez a munka tovább folytatható.
Tőkés László romániai európai parlamenti képviselő az MTI-nek kijelentette: "az európai egyházi párbeszédnek akkor van értelme, ha az egyházak és a politika is azt nyújtják, ami a lényegük. Szerintem az egyházak lelki és erkölcsi téren járulhatnak hozzá a válság következményeinek a kezeléséhez."
Az európai parlamenti képviselő úgy vélekedett: kiemelt szerepük van az egyházi oktatási intézményeknek. Leszögezte: az egyházaknak erkölcsi kötelességük kiállni a szenvedők mellett.
Tőkés László kitért arra is, hogy a hit által ihletett politika a kereszténydemokrácia sajátja volt, ez azonban sajnos háttérbe szorult. Napjainkban ugyan ismét előtérbe került, de tovább kell erősíteni - vélte.