ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Növekszik a parlamentek szerepe az uniós jogalkotásban!

"Az EP néppárti frakciója üdvözli a sztrájkjogot szabályozni hivatott ún. Monti II-es rendelettervezet Európai Bizottság általi tegnapi visszavonását. Ez a döntés is világosan mutatja, hogy a nemzeti parlamentek szerepe fokozatosan nő az uniós jogalkotásban" - nyilatkozta Őry Csaba fideszes EP-képviselő, a néppárti frakció foglalkoztatási koordinátora. A tervezet - amelyet 2012 tavaszán hozott nyilvánosságra az uniós jogalkotó testület  csomagban az ún. kiküldetési irányelvvel - a kollektív fellépéshez való jogot (lényegében sztrájkjogot) szabályozta volna a letelepedés szabadságával és a szolgáltatásnyújtás szabadságával összefüggésben.
Létrehozva: 2012. szeptember 12., 14:29
nyomtat küld

Andor László, a foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi befogadásért felelős magyar biztos tegnap késő délután egy rendkívüli ülés keretében tájékoztatta az EP Foglalkoztatási és Szociális Bizottság tagjait az Európai Bizottság azon döntéséről, hogy visszavonja a Monti II-es rendeletként elhíresült tervezetét.

"Értékelem az Európai Bizottság az irányú igyekezetét, hogy jogalkotási javaslatok sorával próbálja meg biztosítani a belső piaci szabályozás megfelelő végrehajtását. Azonban ez az ominózus tervezete jócskán érintette az Európai Unió működéséről szóló szerződés 153. paragrafusának 5. bekezdését, amely kimondja, hogy a sztrájkjog fogalmának meghatározása tisztán tagállami hatáskörbe tartozik. Az Európai Parlament néppárti frakciója már több alkalommal is levélben tájékoztatta álláspontjáról José Manuel Barroso bizottsági elnököt és Andor László biztost. A nemzeti parlamentek pedig - először a Lisszaboni Szerződés hatálybalépése óta! - ún. "sárga lapos" eljárás keretében nyilvánították ki meglehetősen negatív véleményüket a tervezet kapcsán. A 40 nemzeti parlament közül 12 ún. indokolt véleményben hozta az uniós testület tudtára, hogy a dokumentum  sérti a szubszidiaritás elvét" - vázolta a döntés részleteit a néppárti frakció foglalkoztatási témafelelőse.

"Örülök, hogy a Bizottság meghajolt az Európai Parlament aggályai és a nemzeti parlamentek döntése előtt és a szöveg módosítása vagy újbóli beterjesztése helyett a Monti II-es tervezet visszavonása mellett döntött. Ez mindenképp mérföldkőnek tekinthető az említett intézmények együttműködése szempontjából és a Lisszaboni Szerződés hatálybalépése óta megfigyelhető növekvő befolyásukat tükrözi" - tette hozzá Őry Csaba.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések