A politikus ismertetése szerint a nagyerdei műjégpálya hűtési rendszere rendkívül elavult és engedélyt sem adnak ki az ammóniás technológiával működő létesítmény felújítására. A jövő tavasszal végleg bezáró Oláh Gábor utcai nyitott jégpálya helyett a sportolók ősztől a Derék utcai jégcsarnok mellett a TAO-forrásból és önkormányzati pénzből épülő új, fedett csarnokot használhatják majd. Kósa Lajos szerint így nem lesznek kitéve a jégkorongozók és a korcsolyázók az időjárásnak, a mostani évi mintegy 5-6 ezer órányi korcsolyázási lehetőség pedig a duplájára nőhet.
A városvezető kitért a Debreceni Hoki Klub (DHK) jövőjére, jelezve, hogy a jelenleg másodosztályú jégkorongcsapat első osztályú szereplése akkor lehet realitás, ha az infrastrukturális lehetőségek mellett megfelelő szintű utánpótlás-nevelés is lesz a városban. Ehhez szerinte hasonló együttműködésre van szükség a Debreceni Egyetemmel, mint amit a vízilabdások és a labdarúgók is kihasználhatnak, azaz az intézmény beiskolázná őket.
Kovács Zoltán, a Magyar Jégkorong Szövetség főtitkára örömét fejezte ki, hogy Debrecenben kihasználják a társasági nyereségadó előnyeit. Szomorúnak nevezte azonban e téren az országos tendenciákat, mivel a többi látványsportágnál jellemzően kevesebb forráshoz jutnak a jégkorongozók.
Korcsinszky György, a DHK elnöke elmondta: a 23 éves egyesület 2009 óta valamennyi korosztályban versenyez, az elmúlt szezonban pedig több mint 30 új játékos igazolt hozzájuk. A 2012/2013-as szezont vízválasztónak nevezte, mivel ősztől a junior csapat indulhat a szlovák junior liga I. osztályában. A klubelnök egyben bemutatta a csapat új vezetőedzőjét, az orosz Vlagyimir Scseglovot, aki a teljes sportszakmai munka irányítását is végezni fogja.