A hiteltárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter elmondta: Magyarországnak olyan megállapodásra nincs szüksége, amelyik több kárt hoz, mint hasznot, tehát egy jó kompromisszumra kell jutni a Valutaalappal. Varga Mihály szerint két véglet van. Az egyik véglet sajnos pont a magyar 2008-as megállapodás, amely lényegében három hét alatt született meg. Ez majdhogynem azt jelenti, hogy amikor a valutaalap delegációja ideérkezett, átadott egy listát, és azt a magyar kormány - Veres János és Simor András - aláírta. A másik véglet - hangsúlyozta a miniszter - Törökország, ahol másfél évig tárgyaltak, és másfél év múltán sem született hitelmegállapodás.
Varga Mihály szerint a török kormány valószínűleg úgy érezte, hogy vannak olyan pontok, amelyeket nem tud a saját gazdaságpolitikájába beilleszteni, és egyszerűen nem tud elfogadni. A miniszter az Echo Televízió Napi aktuális című műsorában úgy vélte, hogy Magyarországnak a kettő között kell megtalálni a reális forgatókönyvet.
Meggyőződésem, szükségünk van egy olyan biztonsági hálóra, ami segít csökkenteni az adósság szolgálat terhét az ország számára, és segít csökkenteni a kockázatot. De nincs szükségünk a pénzre - húzta alá a politikus.
A miniszter szerint egy furcsa helyzet van, mert úgy fordultunk a segítségért a valutaalaphoz, hogy nekünk nem a pénz kellett, hanem az a garancia, hogyha valami baj lenne a jövőben, akkor tudjuk, a valutaalap mögöttünk áll.
Cikk: | 2013 legfontosabb kérdése a munkahelyek védelme |
Cikk: | "A kormány készen áll a tárgyalások folytatására" |