A szavazás során elfogadták Surján László több Magyarország számára fontos módosító indítványát, amelyek kutatás-fejlesztésre, az uniós szomszédságpolitikára, a határőrizet erősítésére és az iskolatej programra adnának több forrást.
A Költségvetési Bizottságban a kohéziós politika keretei körül alakult ki törésvonal a frakciók között. A képviselők végül a Surján László és Salvador Garriga módosító indítványai által javasolt emeléseket fogadták el, amelyek a Tanács javaslatánál 1,6 milliárd euróval adnának többet fejlesztéspolitika területére. Surján László a szavazást követően elmondta: "Ez az emelés hazánkban főként a Kohéziós Alapból megvalósuló beruházásokat, a közép-magyarországi régiót és a határon átnyúló együttműködéseket érintik, melyek költségvetési sorait megvágta a Tanács. Szerencsére a többi régiónkat érintő konvergencia sorok forrásait egy magyar-lengyel kormányzati összefogás a Tanácsban már korábban megvédte."
A szocialista és liberális frakciók egy közös javaslatukban zárolni akarták ezeket a Magyarország számára is fontos összegeket, ezt azonban az EPP Képviselőcsoport vezette józan többség megakadályozta. Surján László kereszténydemokrata politikus elmondta: "A néppárti frakció ellenezte ezeket a kohéziós politikát ellehetetlenítő módosító indítványokat. A céljuk ugyan érthető, az Európai Parlament kapjon több információt a felzárkóztatási pénzek elköltéséről, ugyanakkor az eszköz, amit ennek eléréséhez választottak elfogadhatatlan. A kohéziós politika esetében kialakított szabályok közös megállapodások révén jöttek létre és utólagos, végrehajtás közbeni változtatásuk veszélyes jogbizonytalanságot teremtett volna. Európa-szerte pályázók milliói várják az uniós forrásokat projektjeikhez, a szocialisták és liberálisok módosító indítványai pedig ellehetetlenítették volna ezeket a pályázatokat".
Háttér: Az Európai Parlament Költségvetési Bizottságának szavazását meg kell erősítenie az októberi plenáris ülésnek, majd ez képezi a Tanáccsal folytatott egyeztető tárgyalások alapját. Amennyiben a tárgyalások során a Parlament és a Tanács tárgyalódelegációi meg tudnak állapodni, a 2013-as uniós költségvetést várhatóan a novemberi plenáris ülésen fogadják majd el.