Rogán Antal sajtótájékoztatón közölte: a családok több mint egyötöde tudott élni valamilyen eszközzel, hogy kezelje devizaadósságát. A Nemzeti Eszközkezelő a következő két évben 25 ezer lakást vesz meg azoktól, akik nem tudják visszafizetni a hitelüket.
A frakcióvezető mindenkinek azt javasolja, éljen az árfolyamrögzítés lehetőségével, "mert ma ugyan stabil a forint árfolyama, de ez nem Magyarország akaratán múlik, bármikor bekövetkezhet az Európai Unió, az euró olyan válsága, amely érintheti a forint árfolyamát is".
A politikus az önkormányzatokról elmondta: 2007-ig stabilan tudták tartani 250 milliárd forint körüli adósságukat, de 2006 és 2010 között az akkori kormányok több mint 800 milliárd forint támogatási forrást vontak ki a rendszerből.
A kormány adósságátvállalása az 5 ezer lakos alatti településeknek a legkedvezőbb - mondta Rogán Antal -, mert ott 100 százalékig átvállalja a kabinet az adósságot, míg az ennél nagyobb településeken a helyi adóerő-képességet veszik figyelembe. A "relatíve gazdagok", vagyis a nagyobb helyi adót beszedők kisebb támogatáshoz jutnak, e szerint lesz 40, 50, 60 és 70 százalékos mértékű az adósságátvállalás.
A Fidesz frakcióvezetője szerint legtöbben a 40-50 százalékos kategóriába esnek majd.
Mindezzel párhuzamosan fontosnak nevezte a munkahelyteremtést, tekintettel arra is, hogy az Európai Unióban "a gazdasági adatok nem minden szempontból a legkedvezőbbek, a német gazdaságban is mutatkoznak olyan jelek, amelyek arra késztetnek minket, hogy különösen nagy erővel koncentráljunk a munkahelyteremtésre" - mondta.
Kifejtette: a kormány munkahelyvédelmi intézkedései nagyon előnyösek azoknak a vállalkozásoknak, amelyek nagy számban foglalkoztatnak képesítés nélküli fizikai dolgozókat, illetve 25 év alatti, 55 év feletti munkavállalókat, vagy szülésről visszatérő nőket alkalmaznak.
A vállalkozóknak pedig különösen kedvező adózási rendszereket vezetnek be a következő évben, ezzel is ösztönözve, hogy javuljon a kis- és középvállalkozók munkahelyteremtő képessége - tette hozzá.