Marton Zsolt (Fidesz-KDNP) alpolgármester kedden, a bontás helyszínén tartott sajtótájékoztatón azt mondta: a telep eddig a város szégyenfoltja volt. A leromlott állagú, lakhatatlanná vált épületekben összesen 18 önkormányzati bérlakás volt, amelyekből már tavaly kiköltöztették a bérlőket, és más ingatlanokban helyezték el őket - emlékeztetett.
A bontás az alpolgármester közlése szerint azért váratott magára, mert az önkormányzat vagyonhasznosító cége, noha több árajánlatot is kért, nem talált olyan kivitelezőt, aki megfelelő áron elvégezte volna a munkát. Az üresen álló épületbe viszont hajléktalanok és önkényes lakásfoglalók költöztek be, ami miatt az önkormányzatnak mindenképp lépéseket kellett tennie a felszámolás érdekében - jegyezte meg.
Marton Zsolt szólt arról is, hogy Szombathely városrehabilitációs programja részeként két másik utcában is bontottak már le a városképet csúfító önkormányzati ingatlanokat, és ezt a munkát folytatják.
Elmondta, hogy a Homok utcában megüresedő, mintegy 4098 négyzetméteres ingatlanra olyan lakások építését tervezik, amelyeket piaci alapon vagy ahhoz közeli áron lehetne bérelni.
Szakály Gábor, a városi közgyűlés szociális bizottságának elnöke hangsúlyozta: Szombathelyen senki nem marad fedél nélkül. Sikeresnek nevezte azt a programjukat, amelynek keretében az országban az elsők között szociális szállásokat hoztak létre azok számára, akik az egyéb támogatások mellett sem tudják fizetni az önkormányzati lakás lakbérét. Ennek is köszönhető, hogy a lakbérhátralékból származó kintlévőségek 28 millió forinttal csökkentek - tette hozzá.