A többszörös paralimpiai bajnok és olimpiai csapatbronzérmes vívó beszédében kiemelte: a terem kialakítása jelentős állomás lehet Nyíregyháza vívósportjának életében, hiszen ezzel megteremtődtek a feltételek ahhoz, hogy a város mozgássérült sportolói is megismerkedhessenek a legeredményesebb magyar olimpiai sportággal.
Az államtitkár-helyettes hozzátette, hogy a tárgyi feltételek mellett a szakemberháttér is adott az eredményes munkához, mivel a Nyírsuli Kft. színeiben a nyíregyházi vívók Pákey Béla és Szilassy Bence edzők irányításával sajátíthatják el az alapokat, akik közül Pákey legutóbb a német olimpiai csapatot készítette fel a világversenyre.
Kósa Árpád, a Nyírsuli Kft. ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta: az utánpótlás-neveléssel foglalkozó sportszervezetnél - amely a fejlesztésekkel együtt az idén mintegy 400 millió forintos költségvetésből hat, atlétikai-, labdarúgó-, kézilabda-, kosárlabda-, röplabda-, és úszó-szakosztályt működtet - szeptemberben indították a kardvívó programot, a helyi iskolák tanulói közül hatvanan jelentkeztek és kezdték el az edzéseket. A mozgásukban korlátozott, de vívni akaró fiatalok toborzása pedig most indul, a kerekesszékes vívóterem avatása után.
Ezzel - jegyezte meg - teljessé válik a városban a vívósport, hiszen Nyíregyháza legnagyobb sportegyesületénél, az NYVSC-nél 2000-től működik tőrvívó-szakosztály.
Batizi Tamás, a nyíregyházi polgármesteri hivatal kabinetvezetőjének tájékoztatása szerint a kerekesszékes vívótermet a helyi önkormányzat támogatásával egy tavaly bezárt általános iskola épületében, a vívók által használt tornacsarnok mellett alakították ki, míg a technikai berendezéseket Szekeres Pál helyettes államtitkár adományozta a létesítménynek.