Kovács Ferenc (Fidesz-KDNP) polgármester elmondta: a Belügyminisztérium által meghirdetett közbiztonság-fejlesztési pályázaton a helyhatóság több mint 9,5 millió forint támogatást nyert, s a 2,4 milliós önerővel együtt csaknem 12 millió forintot fordíthatnak a további térfigyelő kamerák elhelyezésére. Az összegből bővítik az érkerti rendőrsön lévő megfigyelőközpontot, valamint a kamerarendszer gerinchálózatát, illetve tíz kamerát helyeznek el a városközpont legforgalmasabb helyein, illetve az egyik legnagyobb lakótelepen, a mintegy húszezer lakosú Jósavárosban.
Kovács Ferenc megjegyezte, hogy a közbiztonság erősítésében a kamerahálózat bővítése "az idei második lépés", nemrég ugyanis a rendőrség és a közterület felügyelőség együttműködési szerződést kötött a közös ellenőrzésekre, járőrözésekre.
Tarcsa Csaba ezredes, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője arról tájékoztatott, hogy a 2003-ban elsőként létrehozott, a város állomásának környékét figyelő kamerahálózatnak köszönhetően jelentősen javult a pályaudvaron és a környező utcákon, tereken a közbiztonság. A korábbi, évenkénti húsz közterületen elkövetett rablás száma 2006-ra 5-6 esetre csökkent, ma pedig már 80-85 százalékos a rendőrség felderítési mutatója. A közterületi kamerák az utcai prostitúciót is visszaszorították Nyíregyházán. A rendőrségi megfigyelőközpont ügyeletese ugyanis a kamerák által jelzett bűncselekménygyanús eseteknél azonnal intézkedni tud, járőrt küld a helyszínre, és az elkövetőket így hamar elfoghatják.
Ferencz Róbert alezredes, a nyíregyházi rendőrkapitányság helyettes vezetője a sajtótájékoztatón az MTI kérdésére válaszolva azt közölte, hogy a 120 ezres nagyvárosban jelenleg 29 kamera figyeli a közbiztonsági szempontból legveszélyesebb közterületeket. Megjegyezte, hogy a felvételek nem csak a bűnelkövetők gyors elfogását segítik, hanem visszatartó hatásuk is van, továbbá bizonyítékként szolgálnak az érintettek felelősségre vonásánál.