A gyermekbarát igazságszolgáltatás kialakításához meg kellett és meg kell változtatni a jogszabályi környezetet – hangsúlyozta Navracsics Tibor. A miniszterelnök-helyettes erre példaként említette az eljárási szabályok átalakítását annak érdekében, hogy ne kelljen a gyermeknek az eljárás minden szakaszában vallomást tenniük.
Kiemelve a rendőrség szerepét a folyamatban, Navracsics Tibor megjegyezte: megható látni, ahogyan a rend őrei saját gyermekeik „kinőtt játékait” vitték be a helyiség kialakításához, de beszámolt arról is, hogy volt olyan város, ahol rendőrök festették ki a meghallgató szobát. „Mindebből az látszik, hogy a rendőrség is együtt mozog ezzel a kezdeményezéssel” – hangsúlyozta.
A miniszterelnök-helyettes a gyermekbarát igazságszolgáltatás program fontos elemeként említette az elévülési időszak megnövelését, melynek értelmében a nagykorúságot követő öt évig még nem évülhet el a szexuális bűncselekmény feljelenthetősége. A program többi elemét érintve Navracsics Tibor elmondta, hogy azok a gyerekkorú áldozatok nagyobb védelmét szolgálják. Ugyanakkor felhívta arra is a figyelmet, hogy a hatósággal való találkozás a gyerekkorú áldozatok számára "hihetetlenül stresszes szituáció".
„Abban egyet kell érteni, hogy a gyerekeket nem szabad bántani”
A műsor vendége volt Vujity Tvrtko is, aki mentorként segít bántalmazott gyerekeket. A tévériporter többek közt elmondta, hogy napi szinten foglalkozik két fiatal felnőttel, akiket gyermekkorukban bántalmaztak. Vujity Tvrtko ennek kapcsán kifejtette: egészen pontosan tudja, hogy milyen „iszonyatos küzdelem” felnőtt fejjel feldolgozni a feldolgozhatatlant.
„Háromgyermekes édesapaként én úgy gondoltam, ez egy politikafüggetlen dolog, bármilyen nézetet is vall bárki, abban egyet kell érteni, hogy a gyerekeket nem szabad bántani” – emelte ki a riporter.