A több mint 32 milliárd forintból megvalósuló projektben ezzel 6 milliárd forintra csökkent a lakók és az önkormányzat által biztosítandó saját forrás. Simó Károly elmondta: az Érd, Diósd és Tárnok térségében létrejövő fejlesztésben a legnagyobb - 763,5 millió forintnyi - önerő-támogatáshoz Érd jutott, Diósdnak közel 140,5 millió, Tárnoknak pedig mintegy 74,5 millió forintot ítéltek meg.
A helyi víziközmű-társulat elnökhelyettese hozzátette: az önerő legnagyobb részét az érintett ingatlantulajdonosok befizetéseiből fedezik. Az ezen felül biztosítandó rész esetén a települések a kormány által biztosított lehetőséggel élve pályáztak az Önerő Alapra, és az elnyert támogatásnak köszönhetően kevesebb banki forrás bevonására van szükség. "Ez Érd esetében például 700 millió forintot jelent az eredeti 1,4 milliárd forint helyett" - mondta.
Simó Károly kitért arra is, hogy a banki finanszírozás költségének csökkenése révén a jövőben kevesebb lesz a csatornadíj, mert az nem épül be a helyi tarifákba.
Az Érd és Térsége Szennyvízelvezetési Program az ország egyik legnagyobb csatornaberuházása, a szennyvízcsatorna-hálózat kialakítása 22 ezer háztartást, közel 80 ezer lakost érint. A beruházás a korábban tervezettnél gyorsabban halad, az összesen 322 kilométer hosszú gerinc-csatornából november végére a tervezett mennyiségnek Érden a 80 százaléka, Diósdon 74, Tárnokon - ahol a legkésőbb indultak el a munkák - 25 százalék készült el.