fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
A kormány segítségével biztosítják a távhőszolgáltatást Ajkán
2012. december 17., 16:33
1,7 milliárd forintot csoportosított át a kabinet tartalékaiból annak érdekében, hogy biztosítottak legyenek az alapvető közszolgáltatások Ajkán – jelentette be Lasztovicza Jenő, a térség fideszes országgyűlési képviselője, hétfőn. Ugyanitt Ékes József arról beszélt, hogy 2010 ősze óta folyamatosan zajlanak a tárgyalások a Mal Zrt., a kormány és a Bakonyi Erőmű között azért, hogy a munkahelyeket és a közszolgáltatásokat fenn tudják tartani.

Tájékoztatása szerint az átcsoportosításra azért volt szükség, mert a Bakonyi Erőmű Zrt. még múlt héten hétfőn azt közölte: beszüntetné a Mal Zrt. energiaellátását, és így korlátozná Ajka város távhőellátását is, ha a Mal nem fizeti ki tartozását péntek kora délutánig az erőműnek. Lasztovicza Jenő ennek kapcsán elmondta: a cég több mint 1,7 milliárd forint tartozást halmozott fel az erőművel szemben, veszélyeztetve az erőmű likviditását.

„Ez egy felelősségteljes döntés volt, ugyanis – a mintegy harmincezer lakosú – Ajka távhőszolgáltatása is megbénulhatott volna, amennyiben a kormány e gyors döntését nem hozza meg” – vélekedett a Lasztovicza Jenő.

Ékes: További egyeztetésekre lesz szükség a Mal Zrt.-vel

Ékes József fideszes országgyűlési képviselő felidézte: 2010 szeptembere óta a kormány kiemelten kezeli a Mal Zrt.-vel összefüggésben a munkahelyek kérdését is. Ennek kapcsán elmondta: folyamatosan zajlottak a tárgyalások a Mal Zrt., a kormány és a Bakonyi Erőmű között azért, hogy a munkahelyeket és a közszolgáltatásokat fenn tudják tartani.

A kormánydöntés részleteiről szólva elmondta, hogy az átcsoportosított 1,7 milliárd forintból az erőmű anyagvásárláshoz szükséges forrásokat biztosítják. Ugyanakkor kitért arra is, hogy a Mal hosszú távú működésének biztosítása érdekében a kabinet és a Mal Zrt. között további egyeztetésekre lesz szükség.

Mindezek ismeretében a fideszes képviselő óvatosságra is intett, emlékeztetve arra, hogy röviddel a húsüzemek megmentésének bejelentése után az Európai Bizottság kérdőre vonta a magyar kormányt. „Itt is nagyon óvatosnak kell lenni, hogy milyen formában és milyen eszközökkel tudja a kabinet e likviditási gondokat kezelni úgy, hogy a távhőszolgáltatás és a térség munkahelyei se kerüljenek veszélybe” – tette hozzá.

(fidesz.hu)