Ahogy Németh Szilárd polgármester elmondta, sem a tavaly nyári kerületei testületei, sem az októberi fővárosi közgyűlési ülésen nem volt vita, amikor a képviselőknek dönteniük kellett a csepeli polgármester javaslatáról: a képviselők egyhangúlag megszavazták, hogy Teller Ede, a magyarságát mindvégig megőrző atomfizikus legyen az új útszakasz névadója.
„Elképesztő tudású, teljes életet élő ember volt, aki a legmagasabb szinten művelte tudományt. És éppen ezért mindent megtett annak érdekében, hogy a természettudományokat, a fizikát népszerűvé tegye. Például megírta A fizika egyszerű, mert nagyszerű című könyvét, melyet minden csepeli középiskolás hamarosan megkap” – tette hozzá Németh Szilárd.
A könyvet Csurgay Ildikó fordította, akinek édesapja – Csurgay Árpád, Széchenyi-díjas egyetemi tanár – is részt vett a mai ünnepségen. A tudományos akadémia tagja felelevenítette Teller Ede életének fontosabb eseményeit, elmondta, hogy Teller már 22 évesen leírta azokat az eredményeket, amiket ma is használnak a kvantummechanikában.
Csurgay Árpád is hangsúlyozta, mennyire fontosnak tartotta Teller a fizika népszerűsítését, s milyen kitartóan harcolt az áltudományos babonák ellen. Teller Ede 56 év után, 1990-ben jöhetett először haza. Ebben az évben a Tudományos Akadémia rendes tagjává választotta.
A mai eseményen részt vett még Borbély Lénárd alpolgármester, dr. Szentes Tamás és dr. Szeneczey Balázs főpolgármester-helyettesek, valamint Hutiray Gyula, a Fővárosi Közgyűlés képviselője is.