FIDESZ.HU > Vélemények > Interjú Nyomtatás
Ablak bezárása
Az egész egyszerűen állóháború
A kultúrát arra használják ellenlábasaink, hogy a kirakatbotrányokkal gyengítsék a kormányzatot, és elfedjék a kevésbé szimbolikus terepeken elért eredményeinket – hangsúlyozta L. Simon László kultúráért felelős államtitkár. A politikus a kulturális intézmények élén történő kinevezési mechanizmus tarthatatlanságáról is beszélt többek között a Demokratában.
Létrehozva: 2013. január 16., 11:10

Az ilyen botrányokkal az a legnagyobb baj, hogy elterelik a figyelmet az eredményekről és a kőkeményen végzett munkáról. Ráadásul a kultúrát arra használják ellenlábasaink, hogy kreált botrányokkal gyengítsék a jelenlegi kormányt – emelte ki L. Simon László a Nemzeti Színház új igazgatójának kinevezése kapcsán. A politikus szerint a probléma gyökere az, hogy azok az ügyek, amelyekben eredményeket tud a kormány felmutatni, sokkal kevésbé látványos terepei a szimbolikus politizálásnak és az értelmiségi csatáknak.

L. Simon László szerint a pályáztatási rendszert számos intézményünk esetében magunk mögött kell hagyni.  A politikus kezdeményezni fogja a kormánynál, illetve az Országgyűlésben, hogy bizonyos intézmények esetében ne legyen pályáztatás. Ne csak azt oldjuk meg, hogy a fenntartó saját hatáskörében nevezhesse ki a jelöltjét, hanem azt is, hogy jogszabályban rögzített módon legyen egy átadás-átvételi időszak. Mint például a nyugati operaházakban, ahol a régi és az új igazgató egy vagy két év együttmunkálkodásra van kényszerítve – fűzte hozzá. Az államtitkár szerint ha megszűnne a pályáztatás rendszere, könnyebb lenne a kinevező felelősségre vonása is.

A teljes interjú a Demokrata szerdai számában olvasható.