Az Emberi Jogok Európai Bírósága az Európa Tanács intézményrendszeréhez kapcsolódik, az Európai Parlamenthez, de más uniós intézményhez sincs köze. Ítéleteit nem mindig fogadta egyetértéssel a közvélemény, s nem látva az intézmények különbözőségét, olykor indokolatlanul az Európai Uniót hibáztatta. A mostani ítélet örvendetes, annak ellenére, hogy egy látszólag hasonló ügyben, Shirley Chaplin kórházi ápolónő esetében, a bíróság elfogadta a kórház keresztviselést tiltó döntését. A kórház nem "egységes arculatra" hivatkozott, mint a légitársaság, azt sem emlegette, hogy a kereszt viselése sértheti a nem-keresztény betegek érzékenységét, hanem azzal az érveléssel tiltotta meg a kereszt viselését, hogy az esetleg sérülést okozhat, például ha egy beteg a nyakláncot megrántja.
Eredetileg a brit bíróság nem a légikisasszonynak adott igazat, támogatta azt az igen sajátos "egységes arculati politikát", amibe a szikh turbán viselése belefért, a kereszt és a Dávid-csillag azonban nem. Az Emberi Jogok Európai Bírósága azonban kimondta: a légi társaság indokolatlanul korlátozta alkalmazottjának azon jogát, hogy kinyilvánítsa vallási meggyőződését.
"A keresztény embereknek élniük kell az egyetemes emberi jogok közé tartozó vallásos meggyőződésük szabad kinyilvánításának jogával. Bátorítás ez a két ítélet. Mint minden jognak, a vallási meggyőződés kinyilvánításának is vannak ésszerű korlátai. Erről szól az ápolónő és a kórház közötti vita. Bizonyára az ápolónők, de minden más foglalkozás esetén is meg lehet találni azt a formát, amely nem veszélyeztet senkit, és mégis lehetővé teszi, hogy aki akarja, kinyilváníthassa keresztény mivoltát" - jelentette ki Surján László (KDNP), az Európai Parlament alelnöke.