A tengeri halászat a jelenlegi szinten nem fenntartható: a világ tengereinek 30%-a túlhalászott, azaz nem marad annyi hal a vízben, amennyi a halállomány fennmaradásához szükséges. Az ENSZ élelmezésügyi szervezete, a FAO szerint emiatt 2012-ben már jelentősen, 2%-kal csökkent a kihalászott halmennyiség.
A Fidesz európai parlamenti delegációja – az Európai Parlament többségével együtt – ezért elutasította azokat a módosító javaslatokat, amelyek – az Európai Bizottság eredeti szándékaival ellentétesen – lehetővé tennék a tengeri halászatnak a természetes vizek túlhalászását eredményező folytatását.
Glattfelder Béla szerint a tengeri halászattal szemben az akvakultúra fenntartható módon biztosítja a halak iránti piaci igény kielégítését. Az édesvízi haltenyésztés, amelyhez Magyarország kiváló adottságokkal rendelkezik, nemcsak az élelmiszerbiztonsághoz járul hozzá, hanem jelentős számú munkahelyet teremthet, és a biodiverzitás fenntartását is segíti, hiszen a halastavak, mint vizes élőhelyek számtalan madár- és egyéb állatfaj számára biztosítanak életteret, nagyrészük Natura 2000 védettség alatt áll.
A fideszes EP-képviselők ezért támogatták azokat a módosító javaslatokat, amelyek erősítik az akvakultúra szerepét a Közös Halászati Politikában.
Glattfelder Béla szerint a 2014-2020 közötti költségvetési időszakról szóló tárgyalások során törekedni kell arra, hogy az akvakultúra ágazat a jelenleginél nagyobb pénzügyi forrásokhoz jusson az EU költségvetéséből.