Kiemelte: a rendszerváltozás óta 2002 és 2010 között emelkedtek a legnagyobb mértékben a rezsiköltségek, az inflációnál sokkal nagyobb mértékben. Ezzel szemben 2010 óta a jelenlegi kormány csak az infláció alatti mértékben engedte emelkedni a rezsiárakat és voltak olyan tételek, amelyeket befagyasztott, csakhogy a rezsi még így is nagy terhet jelent, hiszen "egy magyar átlagcsalád 73 ezer 600 forintot költ havonta rezsire" - fogalmazott a kormánypárti frakcióvezető.
A kormány által kitűzött cél - a rezsidíjak minimum 10 százalékos csökkentése - tehát több mint 7 ezer forintot hagyna havonta a családok zsebében, vagyis évi 80-90 ezer forint spórolást jelentene családonként. Szerinte a polgári oldal kormányzásai idején mindig csökkenteni próbálta vagy befagyasztotta a rezsidíjakat, míg az "MSZP és csatolmányai" kormányzásuk idején mindig emelték a rezsidíjakat.
Fónagy János államtitkár válaszában hangsúlyozta: következetes kormányzati döntésekre van szükség a rezsicsökkentés végrehajtásához. A kormány kész meghozni a szükséges döntéseket a további rezsicsökkentések megvalósítása érdekében - rögzítette.
Cikk: | Rogán: A nemzeti érdekek képviselete vezet sikerre |