A csökkenés összefüggésben van az oktatás és a közigazgatás átszervezésével, illetőleg az ezekből eredő feladatátadásokkal - mondta városvezető, hozzátéve, hogy "stabil, előremutató" költségvetést sikerült megtervezni. Fejlesztésekre, városrehabilitációra mintegy hétmilliárd forint jut az idén - emelte ki Borkai Zsolt. "Minden ötödik forintot beruházásra költünk."
A 2017-es Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra készülő város költségvetésében 2,5 milliárd forinttal szerepel az uszodaépítés és a kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztés megkezdése. A lakóutca program ez évi folytatására 510 millió forintot különítenek el, és nem csökkentik a sporttámogatást sem.
A városvezető kitért arra, hogy míg a járási hivatalok megalakulásával csökkentek az önkormányzat feladatai, s ehhez kapcsolódóan a polgármesteri hivatal több munkatársa átkerült a járási hivatalokhoz, ugyanakkor bővült a közművelődési teendők köre, mivel a megyei múzeum és a megyei könyvtár a városhoz került.
A bevételekből az államhoz került egyebek között a személyi jövedelemadó korábban helyben maradó része és a gépjárműadó 60 százaléka, viszont megszűnt az adóerő-képességhez kapcsolódó elvonás, amely 1,7 milliárd forint volt 2012-ben - ismertette a polgármester. "Győr összességében nem jár rosszabbul" - összegezte Borkai Zsolt a tervezetet, amelyet február 22-i ülésén tárgyal a közgyűlés.
Fekete Dávid fideszes alpolgármester a sajtótájékoztatón kiemelte: az idén 410 millió forintra emelték az önerőalapot, amely tavaly 80 millió forint volt. Ebből finanszírozzák az uniós pályázatok önrészét. "Úgy gondoljuk, hogy az idén lesznek olyan fejlesztések az Új Széchenyi Terv keretében, amelyekhez magasabb önrészaránnyal kell számolni" - mondta az alpolgármester.