ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Rogán: Bajnai ma sem tud semmi újat nyújtani

Egy olyan ember hirdetett programot ma, aki a Gyurcsány – kormány minisztereként komoly felelősséget visel az ország gazdaságának tönkretételében – mondta Rogán Antal hétfői sajtótájékoztatóján.
Létrehozva: 2013. február 18., 15:53 | Utoljára frissítve: 2013. február 18., 16:05
nyomtat küld

Kifejtette: Bajnai Gordon két negatív gazdaságtörténeti rekordot is felállított kormányzása idején. Egyrészt ekkor érte el negatív csúcsát a magyar gazdasági visszaesés, másrészt pedig a Haza és Haladás vezetőjének kormányzására datálható a GDP-hez viszonyított legmagasabb államadósságszint is - tette hozzá.

Fotó: fidesz.hu

Ezzel összefüggésben a fideszes politikus kiemelte: 2009-ben – soha nem látott mértékű - 7 százalékos volt a gazdasági visszaesés, s „bár kritizálhatja Bajnai Gordon a jelenlegi kormányt, de az ő kormánya ennél sokkal gyengébben teljesített”. Az államadósság kapcsán az MNB adataira hivatkozva Rogán Antal úgy fogalmazott: Bajnai kormányzásának végére az ország adóssága elérte a nemzeti össztermék 85 százalékát.

„Ma már nemzetközi hírű elemzők is kimondják, hogy a magyar gazdaság egyik legnagyobb nehézségét az jelenti, hogy a költségvetés nem tudja eléggé támogatni a növekedést, hiszen óriási pénzeket kell az államadósság törlesztésére fordítani” – tette hozzá. Viszonyításképp a frakcióvezető megjegyezte, hogy kétszer-háromszor akkora törlesztési kötelezettségeink vannak, mint a környező országoknak.

Bajnai Gordon személyében egy olyan ember hirdet gazdasági programot ma, aki annak idején automatikusan teljesítette az IMF minden feltételét – hangsúlyozta Rogán Antal, hozzátéve: a volt kormányfő csökkentette a nyugdíjakat, a béreket, és általános, értékalapú ingatlanadót vezetett be.

Beszédes az is, hogy mi nem szerepelt Bajnai Gordon regnálása idején a gazdasági intézkedések között – húzta alá, hozzáfűzve: bankadóról egyáltalán nem gondolkodtak el, a devizahitelesek megsegítése még csak szóba sem került, és a rezsicsökkentés sem. Ennek kapcsán a fideszes politikus emlékeztetett: 2002-2010 között közel kétszeresére emelkedett a villamos energia, és háromszorosára a gáz ára. „Ha ma Bajnai Gordon programot hirdet, nem az a kérdés, ami benne van, hanem az, ami nincs” – vélekedett Rogán Antal.

Egyúttal felidézte azt is, hogy a szocialisták élénken cáfolták, hogy a gáz árának emelésére készülnének, amiről egyértelműen kiderült, hazugság volt. A Fidesz parlamenti képviselőcsoportjának vezetője ezzel összefüggésben utalt a kedvezményes lakáshitelekre is, amelyeket szintén a szocialisták töröltek el, ezzel is a devizahitelek felé terelve az embereket.

Bajnai Gordon ugyan igyekszik hevesen cáfolni azt is, hogy a minimálbér csökkentésében gondolkodnának, de az a Haza és Haladás programjának legfrissebb változatának 46. oldalán megtalálható, „azaz még ma sem mond igazat a volt miniszterelnök” – hangsúlyozta Rogán Antal.

Bajnai Gordon a múlt embere, egyértelmű felelősség terheli a 2002-2010 közötti szocialista kormányzásért – vélekedett a fideszes képviselő, leszögezve: „Bajnainak nem a jelenlegi kormánnyal, hanem az emberekkel van most vitája”. „Azt gondolom, hogy ma sem tud semmi újat nyújtani ahhoz képest, amit 2002 és 2010 között miniszterként és miniszterelnökként produkált, és a gazdaságban teljesített” – fűzte hozzá.

„Ennek az ügynek tartalma nincs”
 
A miniszterelnök mentelmi ügyét kérdésre válaszolva Rogán úgy kommentálta: a Csepeli Bíróság megkeresését butaságnak tartja. A részletekről szólva kifejtette: a miniszterelnöknek levelet írt valaki, majd megsértődött azért, mert nem kapott időben kellő mélységű választ, és ezt sértegetésnek véve fordult bírósághoz. A mentelmi bizottságban pártállástól függetlenül mindenki súlyának – vagy súlytalanságának – megfelelően kezeli az ügyet, ennek az ügynek tartalma nincs – húzta alá.

Van választási lehetőség

A hallgatói szerződéseket érintő felvetésre válaszolva a Fidesz frakcióvezetője úgy fogalmazott: a felsőoktatási rendszerben mindig három választási lehetőség áll a diákok előtt; vagy családi háttértől, munkalehetőségtől függően maguk finanszírozzák tanulmányaikat, vagy diákhitelt vesznek igénybe, vagy - harmadik lehetőségként - hallgatói szerződést kötnek. Ezzel összefüggésben kifejtette: mindegyiknek megvannak a maga következményei, mérlegelni kell. „Ha az ember nagyobb szabadságot akar, akkor nem választhatja a hallgatói szerződést, mert azzal kötelezettségek is járnak” – vélekedett. Ugyanakkor megjegyezte azt is, hogy a kormány a hallgatói szerződés tartalmáról bármikor kész tárgyalni.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések