A tárca közleményében azt írta, "nem felejtjük el ezeket az áldozatokat, és teljes elszántsággal hangsúlyozzuk: nem tűrünk el semmilyen gyűlöletből fakadó bűncselekményt Magyarországon!" Közölték azt is, "még mielőtt bárki értékesebbnek tekintené az egyik életet a másiknál", kijelentik, hogy Tatárszentgyörgy, Nagycsécs és Olaszliszka áldozatai ugyanannak a gyűlöletek az áldozatai, és ugyanúgy jár nekik az igazságtétel. Minden ember élete egyformán fontos, akár Tatárszentgyörgyön, akár Olaszliszkán, akár Nagycsécsen éri támadás az emberi életet, az emberi méltóságot; a mérce ugyanaz kell, hogy legyen - hangsúlyozták.
A kormányzat szerint az áldozatokat meg kell védeni, akár gyermekek, akár idősek, akár bűnösök, akár ártatlanok, akár romák, akár nem romák, akár magyarok, akár nem. A bűnösöket pedig meg kell büntetni jogállami eszközökkel - fűzték hozzá.
A közleményben emlékeztetnek arra is, hogy Langerné Victor Katalin társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkár az államtitkárság munkatársainak küldöttségével a tatárszentgyörgyi gyilkosság évfordulója előtti napon az áldozatok, Csorba Róbert és kisfia, Robika sírjánál koszorút helyezett el. Jelezték azt is, hogy a kormányzat a tatárszentgyörgyi gyilkosság évfordulójáról minden évben megemlékezik.
A tatárszentgyörgyi kettős gyilkosság a hat halálos áldozatot követelő, romák sérelmére elkövetett 2008-2009-es támadássorozat hetedik cselekménye volt. A Pest Megyei Főügyészség vádirata szerint Tatárszentgyörgy cigánysorának utolsó házára 2009. február 23-ra virradóra dobtak gyújtópalackokat, majd az épületből kimenekülőkre négy célzott lövés adtak le. Egy 27 éves férfi és ötéves kisfia azonnal meghalt, hatéves kislánya súlyosan megsérült.
A romák elleni támadássorozattal négy férfit vádolnak, akiket 2009. augusztus 21-én, mintegy három héttel a Szabolcs megyei Kislétán történt gyilkosság után fogtak el.